Wpis z mikrobloga

Kupiłem coś na niemieckim #amazon, przy składaniu zamówienia mialem do zapłaty ok. 49 euro. Taka kwota była również w mailu z podsumowaniem zamówienia.
Okazało się jednak, ze gdy towar został wysłany, z mojego konta zniknęło ponad 60 euro.
Napisałem wiec do Amazon, żeby wyjaśnili o co chodzi, a oni twierdzą, że to różnica podatkowa.
Jak może być różnica podatkowa, jeśli zamówienie zostało wysłane z Niemiec, czyli wewnątrz unii?
Kręcą coś?

#podatki #amazon #zakupy
  • 8
@djlaska: Różnica podatkowa bo niemiaszki mają inny VAT, a cena 49 euro to cena bez VAT. Moim zdaniem amazon nie informuje o tym konsumenta w dostateczny sposób bo na podsumowaniu widnieje napis "VAT incl" (VAT wliczony), dopiero po kliknięciu rozsuwa nam się okienko w którym widać "VAT 0.00 EUR" które uświadamia nas, że podana cena jest ceną netto.
Normalna sprawa na amazonie. Jeżeli Ci to nie pasuje to możesz zrezygnować z
@djlaska: Pytaj nas a my ciebie :) Tak po prostu jest na amazonie, cena którą widziałeś podczas zamawiania to cena netto. Jak wejdziesz np na https://www.amazon.de/dp/B00IKH13PQ/ref=pd_rhf_gw_s_pd_crcd_1/262-6861121-6558607 to cena produktu wynosi 0,99 euro, jak dodasz ten produkt do koszyka to nagle cena spadnie do 0,83 euro, ten spadek wynika z tego że w koszyku wyświetla Ci się cena bez VAT. VAT zostanie obliczony dopiero po złożeniu zamówienia i ostateczna cena tego przedmiotu
@djlaska: najprawdopodobniej przy podsumowaniu miales produkt w cenie netto. Nie wiem czy to jest blad amazonu, czy dziwne ustawienie konta (firma?), ze szaremu uzytkownikowi nie jest naliczany zaden podatek przy finalizowaniu zamowienia.

Natomiast pozniej zostal doliczony 23% VAT obowiazujacy w Polsce 49€ * 1,23 = 60,27€

Gdyby nie ten blad, to te kwote widzialbys w podsumowaniu zamowienia.

U mnie dodanie czegokolwiek do koszyka i proba zakupu wywala okno jak pic rel,
Pobierz PurpleHaze - @djlaska: najprawdopodobniej przy podsumowaniu miales produkt w cenie ne...
źródło: comment_1639519682qBXnwR9be26vXJDsCEU2gI.jpg
@pp53:
Sprawdziłem. Po dodaniu do koszyka cena się się nie zmienia. Dopiero w podsumowaniu rośnie z 0,99 € do 1,02 €.
Może masz konto firmowe?