Wpis z mikrobloga

moje podsumowanie kursu niemieckiego z duolingo!!!

ile mi to zajęło???

od 23 listopada zeszłego roku do 12 grudnia tego roku, z trzy miesięczną przerwą w kwietniu, czyli wychodzi mniej więcej 10 miesięcy nauki nie licząc tej przerwy.

jeśli chodzi o to ile godzin nauki, to nie mam pewności, duolingo w podsumowaniu tego roku podało mi ok 120 godzin, ale to są dane od stycznia do 30 listopada, więc nie wlicza to grudnia oraz zeszłego roku, myślę, że razem będzie minimum 150 godzin, w samym grudniu tego roku wyszło mi ponad 20 godzin.

czyli wychodzi średnio jakieś pół godziny dziennie, chociaż to różnie było, bo niektóre dni nie chciało mi się robić i było tylko minimum, a w inne dni to była ponad godzina siedzienia na duolingo.

czy używam czegoś poza duolingo???

tak naprawdę to nie, ale jeśli mnie coś zaciekawi, albo czegoś nie rozumiem, to sprawdzam sobie w internecie, duolingo ma też forum i przy każdym zadaniu co do którego mamy wątpliwości można kliknąć i przejść do dyskusji odnośnie tego przykładu i zobaczyć, czy ktoś tam go wyjaśnił, a jak nie, to zawsze można napisać komentarz i poczekać, aż ktoś odpowie.
w połowie kursu duolingo udało mi się też ukończyć kurs a1 z aplikacji deutsche welle, no ale to już było w połowie tego kursu, więc niezbyt się liczy jako dodatkowy materiał.

jaki poziom udało mi się osiągnąć???

zawsze wolę surowo oceniać swoje możliwości i je zaniżyć niż się przecenić dlatego mówię, że udało mi się osiągnąć poziom A2, co potwierdzają różne testy, które wstawię w komentarzu.
nie uważam jednak, że limit tego kursu to poziom A2, słownictwo oraz gramatyka pozwalająca na poziom B1 jak najbardziej tam jest, zatem jeśli ktoś jest mądrzejszy ode mnie, bardziej się przyłoży, to jak najbardziej jest w stanie osiągnąć B1 samym tym kursem.

jak oceniam swoje umiejętności???

trochę jak w tych memach "angielski w mojej głowie vs. angielski kiedy mówię", zaskakująco dużo jestem w stanie przeczytać w internecie i bardzo jest to satysfakcjonujące, gdy jestem w stanie zrozumieć o czym mówią tam sobie w komentarzach niemcy, jednak mówienie i tworzenie własnych zdań przychodzi mi z trudnością, muszę się zastanowić i pomyśleć zanim coś powiem, z pewnością daleko mi do płynnego mówienia, no i zdarza mi się robić błędy, ale to dość oczywiste.
ciężko mi powiedzieć czy to bardziej wina samego duolingo, czy bardziej moja i mojego sposobu nauki. przede wszystkim nie mam z kim rozmawiać po niemiecku ;p a nawet jeśli to i tak się wstydzę, więc to dość oczywiste, że przy braku praktyki są problemy.

co robię dalej???

zaczynam robić kursy z aplikacji deutsche welle, najpierw kurs A2, a potem B1, robię ten A2 bo mój wewnętrzny perfekcjonizm by mi nie dał spokoju, muszę mieć wszystko od początku do końca zrobione.

nie kończę z duolingo, mam do zrobienia tam jeszcze około 60 historyjek po niemiecku, bardzo bardzo polecam te historyjki nawet jeśli ktoś nie lubi duolingo, bo są bardzo przyjemne a ich poziom wzrasta stopniowo, na początku są bardzo proste, a im dalej tym coraz trudniejsze. oprócz tego chcę też wbić poziom legendarny na każdym skillu w niemieckim, narazie mam zrobione 2 rozdziały z 9.
no i jeszcze myślę o nauce z duolingo kolejnego języka, chcę się nauczyć norweskiego, ale nie wiem jeszcze czy zaczynanie podobnego języka do niemieckiego to dobry pomysł, więc raczej zacznę się uczyć japońskiego, przyda mi się do oglądania anime ;3

no i najważniejsze, obejrzę sobie bajki disneya po niemiecku w święta (◔◡◔ )
#duolingo #niemiecki #naukajezykow
LubiePieski - moje podsumowanie kursu niemieckiego z duolingo!!!

ile mi to zajęło?...

źródło: comment_16394982452wz2Vt61fFO3fN0o9wgwS3.jpg

Pobierz
  • 53
@LubiePieski:

czy używam czegoś poza duolingo???

tak naprawdę to nie, ale jeśli mnie coś zaciekawi, albo czegoś nie rozumiem, to sprawdzam sobie w internecie, duolingo ma też forum i przy każdym zadaniu co do którego mamy wątpliwości można kliknąć i przejść do dyskusji odnośnie tego przykładu i zobaczyć, czy ktoś tam go wyjaśnił, a jak nie, to zawsze można napisać komentarz i poczekać, aż ktoś odpowie.

Ja też polecam wchodzenie na
@LubiePieski: wow gratuluje samozaparcia, ja zaczalem uczyc sie hiszpanskiego na duolingo, z ktorym nie mialem wczesniej nic wspolnego i jade obecnie z najwiekszym streak w duolingu 67 dni :D masz moze jakas ekipe do rodziny w duolingo zeby miec plusa w lepszej cenie?
@LubiePieski: Ja tam jednak polecam uczyć się słuchając prawdziwych Niemców. Przesłuchałem wszystkie 400+ odcinków easy german + 250 podcastów po 30-90 minut po niemiecku na wszelakie tematy i dzięki temu włączam teraz NDR Info i słucham sobie radia na luzaku rozumiejąc 70-80% no bo jednak w radiu i wiadomościach używa się "gehobene Sprache" i ciężko niektóre słowa wyłapać. Ale szacun że ci się chciało tą nudną apkę rozwiązywać do końca, ja
@dsomgi00: pewnie że tak lepiej, ale żeby tak robić trzeba już coś umieć. a ja mówię o nauce języka od podstaw, w moim przypadku praktycznie od zera, bo ze szkoły pamiętam dosłownie tylko kilka podstawowych słów.
w takim przypadku jeśli zaczniesz słuchać podcastów po niemiecku to się po prostu zniechęcisz do języka, bo niczego nie zrozumiesz. a powtarzanie "mężczyzna je jabłko" jest bardzo ważne na początku kiedy w ogóle nic nie
nie kończę z duolingo, mam do zrobienia tam jeszcze około 60 historyjek


@LubiePieski: Niedługo na Duolingo mają wejść bardziej rozbudowane lekcje do słuchania. (Takie z pakietami plików audio do pobrania) na kursie francuskim już podobno funkcjonują ale tylko ios póki co. Teraz mieli wypuszczać takie lekcje hiszpańskiego, a później pewnie niemiecki.
@gtk90: a to akurat pierwsze słyszę. ale wiem że testowali niedawno takie "pokoje" do rozmów, że jest tam kilkanaście osób i sobie rozmawiają w danym języku. no i jeszcze testowali też odnośnie tych historyjek dodatkowe zadanie polegające na opisaniu własnymi słowami co się w niej wydarzyło. a i jeszcze kiedyś też testowali duolingo gold, czyli jeszcze droższą wersję duolingo plus gdzie podobno jest możliwość rozmawiania z profesjonalnymi nauczycielami języka.
duolingo dużo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@LubiePieski: Ooo takie coś byłoby świetne.

Osobom uczącym się języków polecam szukać serwerów na Discordzie, na których native speakerzy pomagają w nauce. Niektórzy organizują nawet darmowe lekcje i omawiają poszczególne zagadnienia związane z gramatyką i słownictwem.