Wpis z mikrobloga

Dzień 326/332
#legodamwa <--pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy: https://brickset.com/sets/ownedby-ziomal

Dzisiejszy zestaw ma przynajmniej 22 lata (produkowany był w latach 1998-1999). Pochodzi on z serii Adventurers, która wydawana była w latach 1998-2003 i składała się z: Desert, Dino Island, Jungle i Orient Expedition.
Głównymi bohaterami byli Johnny Thunder, Dr. Kilroy, oraz Pippin Reed. Ich przeciwnikami (wiecie, każda seria musi mieć bohaterów oraz złoczyńców) byli: Lord Sam Sinister (aka Baron Von Barron) - główny antagonista całej serii, Cesarz Chang Wu, Maharaja Lallu, oraz Señor Palomar.
Kto z Was miał coś z tej serii? Jaki był wasz ulubiony set?

Lego Adventurers 5928
Liczba elementów 70
Zestaw z roku 1998
Cena katalogowa: $6.00

Trochę więcej o możecie poczytać tutaj: https://brickipedia.fandom.com/wiki/Adventurers

#lego #gimbynieznajo #nostalgia
damw - Dzień 326/332
#legodamwa <--pod tym tagiem umieszczam wszystkie moje zestawy:...

źródło: comment_1639479413PU4iqg5r8FVls0XPKKTfNV.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@damw: Mam ten zestaw ;) U mnie to jest sztandarowa seria, która zawsze ma pierwszeństwo w zakupach ;) Akurat ten średnio lubię, inne samoloty wyglądają lepiej (ale są i gorsze)
Za małolata jak mnie raz na rok zabrali do sklepu, to miałem do wyboru ten samolot albo 6033. Wybór był prosty, 3x ninja plus dużo sprzętu było o wiele ciekawsze ;)

Kto z Was miał coś z tej serii? Jaki był
  • Odpowiedz
@damw: Ten balon miałem, czapka starszego pana mi spadła do kibelka i przepadła na zawsze ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Spojrzałem na zestawy i widzę, że moi ulubieni bossowie z LEGO Racers są z tej serii.
  • Odpowiedz
@janusz_mustermann: z tej całej serii to mi się jednak najbardziej Egipt podoba. I 5988 oraz 5978

7415

@Anteras: a ten zestaw to chyba widziałem jakiś czas temu u jednego z tych polskich legotuberów - ten co w finale był ostatniego Lego masters :)

czapka starszego pana mi spadła do kibelka i przepadła na zawsze ( ͡° ʖ̯ ͡°)

no to BL i kupujesz braki :)

5918
  • Odpowiedz
@damw: Orient Expedition to seria mojego dzieciństwa (obok Castle: Knights' Kingdom). Pamiętam, że mieliśmy z bratem może 2-3 zestawy, oczywiście małe (standard tamtych czasów), w jednym był na pewno Johnny Thunder, w drugim Kilroy. Ale za to ile godzin oglądania większych setów w katalogu...
Teraz mam 5918 plus w drodze do mnie jest pakiet 7412 + 7415 + 7417.
  • Odpowiedz
7412 + 7415 + 7417.


@jadish: fajne te sety. Zwłaszcza balon.

przypomniał mi się mój samolot z zestawu 5925


@wujogm: ten tile z dynamitem jest świetny. Był też w Western
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@damw: żeby użyć karabinów trzeba kijem od miotły zablokować ster, potem sie wdrapać na skrzydło i trzeba strzelać. Ale jak nawet o centymetr miniesz cel trzeba procedurę powtarzać xD
  • Odpowiedz
@Biszkopcik: fajnie tak czasami wrócić do zestawów, mających 20-30 i więcej lat i zobaczyć czym się kiedyś bawiliśmy.
Czasami jestem mocno zaskoczony jak widzę jeszcze raz jakiś zestaw, który kiedyś mi się wydawał przezajebisty, a teraz jest takie - mhhmhm, dziwny jakiś ten set xD No ale na wyobraźnię dzieciaka kiedyś to działało. I to przechwalanie się z kolegami kto ma większy zestaw, a te ogromne stare zestawy, to na dzisiejsze
  • Odpowiedz
@damw: Pamiętam jak prosiłem rodziców o zamek rycerzy... To było takie moje małe marzenie...

A z tym zestawem mam wspomnienia niesamowite. Jak sobie teraz pomyślę, że patrzę na jakiś zestaw i hmmm... mało klocków. W tym zestawie (Johhny Thunder) jest tylko 12, a ile zabawy było :(.

Jeszcze miałem zestaw z kosmonautą taki mały, jakiś radar? Wiem, że był tam duży biały okrągły klocek symbolizujący albo tarcze radaru, albo była to
  • Odpowiedz