Wpis z mikrobloga

#wedkarstwo

Zna ktoś jakiś pokrowiec na pojedynczą wędkę, który byłby długi na 100-105cm i maksymalnie kompaktowy?
Wędka ma długość transportową 95cm, chcę z tego faktu w pełni skorzystać, sprzęt noszę w plecaku, do którego doczepiam sobie wędkę w pokrowcu - często pcham się w różne dziwne miejsca, więc pokrowiec to przydatna rzecz. Problem w tym, że mój ulubiony model od Jaxona (tani i spełnia moje wymagania, mam już wariant 125cm) zaczyna się od 115cm.
Pobierz
źródło: comment_1639471067U3IZCus6AJXyQ6vjs21NCI.jpg
  • 13
@Pantokrator: No wlasnie zwątpiłem szybko, możesz zarzucić pytanie na wędkarstwo muchowe na fb. Osobiście mam jeszcze inny ale dłuższy i bardziej pod federa ale pancerny , jak jadę na ryby to muszę zmieniać auto bo się nie mieście
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wsciekly_byk:
https://allegro.pl/oferta/pokrowiec-na-wedki-spinningowe-jaxon-125cm-11191623402

Tu wersja 125 ale jest też 115, 135 i 145 (chyba).
Naprawdę jest sporo ciemniejszy, taki bardzo ciemny zielony z domieszką czarnego i szarego (o ile mój to ten sam, ale innych nie widzę) ten wzór kamuflażu jest dość fajny, bo dobrze maskuje bród :P
Pasek jest dość długi, ja używam go po prostu jako opakowanie ochronne na wędkę i trochę go do plecaka, bo samą wędkę luzem, to
@Pantokrator: dzięki, powiedz mi jeszcze czy on jest sztywny (wątpię), usztywniony choć trochę czy taka luźna... szmata ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam sztywny Kormoran 130cm i chciałbym jeszcze coś mniejszego, na kolejną wędkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wsciekly_byk: Nie jest usztywniony, materiał jest dość gruby, ale bez wędki w środku się łamie. Ale mi to nie wadzi, bo ja potrzebuję czegoś, co nie jest dużo grubsze od samej wędki. Szukam też krótkiego sztywnego pokrowca, ale coś nie mogę znaleźć.