Wpis z mikrobloga

co odpowiada antynalista zapytany "czemu nie chcesz mieć dzieci", ale nie przez obcych w Internecie, ale załóżmy znajomych z pracy?
jakaś losowa rozmowa zainicjowana prez kogoś innego, pada nagle pytanie, czy TY chcesz dzieci, odpowiadasz krótko, że nie, no i wtedy pojawia się "czemu?"
odpowiedź "to długa historia" i urawnie tematu, żeby nie robić sobie oczywistych wrogów, czy może szczere, jednozdaniowe wyjaśnienie?
z jednej strony po c--j sie komuś tłumaczyć i robić sobie problemy, a z drugiej to między innymi z powodu strachu przed reakcją innych antynatalizm pozostaje jakimś dziwacznym i wstydliwym poglądem o którym mało kto słyszał.

#antynatalizm
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Manumortis:

Ateiści wojujący o mniej umysłów zanieczyszczonych religijnym syfem to przecież dobre zjawisko.


Nie tak bardzo. Do ateizmu się dorasta albo nie, a żaden wierzący nie stanie się ateistą tylko dlatego, że jakiś anon z internetów nawymyślał mu od idiotów, bo na tym polega spora część działań wojujących ateistów. Reszta to bycie upierdliwym niczym świadkowie Jehowy.

@Ranger: a jeszcze zabawniejsi są nataliści przesiadujący na tym tagu i wciskający
  • Odpowiedz
@Smokk:

Nie wiem czy dorasta czy może cofa w rozwoju


Jak może cofać się w rozwoju ten, komu udało się wyjść myśleniem poza to, co zostało mu wpojone (indoktrynacja), skonfrontować to z rzeczywistością, a potem odrzucić? Przecież ten proces wymaga progresu w myśleniu, wyjścia poza narzucony światopogląd, rozwoju właśnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Smokk:
Ale ja odpowiedziałem na to:

Nie wiem czy dorasta czy może cofa w rozwoju,

a nie na pytanie, co jest możliwe, a co nie jest. Tym samym nie ma to znaczenia, jeżeli chodzi o moją wypowiedź ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Manumortis: "Brzydki" aspekt natury to pojęcie subiektywne nie rzeczywistość. To nie jest prymitywny mechanizm ani wyparcie tylko metafizyka obudź się gościu XXXI wiek. Nadal niczego nie zrozumiałeś jeszcze.
  • Odpowiedz
@Manumortis: Ej, Manumortis. Teraz już na poważnie bez odklejenia i mechanizmów wyparcia organizmu. Serio. Nie trollizm. Niedługo mam zamiar iść do Kościoła się pomodlić (bo wiem, że ona ma wielką moc) za duszyczki czyśćcowe, wybawienie nas od Śmierci Wiecznej oraz W Twojej Intencji między innymi o zrozumienie, że w rzeczywistości była potrzeba i konieczność istnienia kogoś, kto to wszystko ustalił, zaprogramował, stworzył, czyli twórcy/stwórcy. Kreatora. Jest niestety ograniczona ilość życzeń
  • Odpowiedz