Wpis z mikrobloga

Mam do zrobienia upgrade dysków (HDD na SSD), bo czasem zatykają system. Wszystko stoi na płytowym RAIDzie i jest rozpoznawane przez system jako AMD 1X2 Mirror/RAID1 SCSI Disk Device. Chcę to oczywiście zrobić szybko i bez zbędnych instalacji. Czy ktoś z Was tak robił, że wymieniam jeden dysk, odpalam, komp miesza i robi mirror na podmienionym, potem podmieniam drugi i wszystko śmiga? Jakieś doświadczenia w tym temacie?

#komputery
  • 5
@mgr_rybak: tak, ja robiłem tak w laptopie. Samsung ma aplikację do tego. Pospinasz dysk ssd w kieszeni usb. On robi mirror. Wkładasz ssd i działa jak na tamtym. I nie wiem czy tu ma coś raid do rzeczy. On chyba robi zrzut partycji.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@blackmilk: 1 do 1 to nie problem przenieść. Raid może mieć swoje metody zapisu i zwykły soft może nie dać rady zrobić prawidłowego mirrora. Dlatego pytam praktyków.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mgr_rybak: jak podmienisz jeden HDD na SSD to powinno się odbudować. Po odbudowie podmienisz drugi i czekasz aż się odbuduje. Po wszystkim powiększasz dysk o nową przestrzeń. Tak w teorii powinno to wyglądać