Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak to jest teraz w #rekrutacja ? Od dawna wysyłam CV do wielu firm w #katowice i jak w połowie roku na każdą aplikację otrzymywałem telefon i jakoś do 2-3 etapu nie było problemu, a nawet udało się załapać posadę na początku roku (nie tak dobrą jak chciałem, ale zawsze coś), tak teraz od października cisza. Czy przed świętami firmy nie rekrutują?

#pracait #praca #szukampracy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61b6aa511a841e000b7ddf77
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 17
  • Odpowiedz
Sama wysyłałam tonę CV w listopadzie, to odezwały się tylko korpo kołchozy, które mają wysoką rotację, ale oni to na gwałt potrzebują ludzi zawsze (skoro na papiery wysłane o północy, oddzwaniali następnego dnia). Inne aplikacje mają status złożony, ale nie zostały odczytane ()
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania szczerze mówiąc pod koniec roku jest zawsze wysyp ofert.
Jak patrzę na LinkedIn to teraz mam tak samo jak zwykle, a jeśli chodzi o listopad/grudzień to powiedziałabym, że jest jeszcze więcej wiadomości niż zazwyczaj.
Może kwestia seniority?
Na jakim lvl szukasz?
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania
Aha, czyli znasz moje CV i umiejętności lepiej ode mnie? No spoko, może zostań jasnowidzem czy coś xD

Czy gdziekolwiek napisałam coś o pieniądzach? Nawet jakbym miała teraz gorzej płatną ofertę, ale spełniałaby moje wymagania to bym poszła bez mrugnięcia okiem.
  • Odpowiedz
OkiełznanaŻona: > Sama wysyłałam tonę CV w listopadzie, to odezwały się tylko korpo kołchozy, które mają wysoką rotację, ale oni to na gwałt potrzebują ludzi zawsze

@Imgrith: Z tego wywnioskowałem, że tylko do korpokołchozów się nadajesz, bo nic innego wartościowego nie umiesz, ot co

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
knur:
Niestety na koniec roku jest przeważnie gówno w ofertach o pracę, zostają praktycznie korpo molochy przeważnie dlatego, że na koniec roku zwalniają ludzi na b2b żeby poprawić wynik finansowy równocześnie wystawiają oferty pracy, żeby ponownie przyjąć na te stanowiska jak już się raporty będą zgadzały.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
61b6aa511a841e000b7ddf77: > nie potrzebnie sie ograniczasz do lokalnych firm.

@villager: W Katowicach lokalnie jest bardzo dużo firm, które mi odpowiadają pod każdym względem i jeszcze nie do wszystkich aplikowałem - robię to krokami (w zależności od odległości).

chodzisz na te rozmowy dla sportu, skoro masz pracę mniej niż rok?


@SkorpionX: Mam niecały rok w IT jako wsparcie (czyli taki desktop support w międzynarodowym korpo 100 000+ pracowników, gdzie tak
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania niełatwo się wybić, jak szły Ci rozmowy do tej pory? Były powtarzające się pytania, na które nie znałeś odpowiedzi? Może przejrzyj Internet pod tym kątem, doucz się tego, co chcą usłyszeć ;)

Rozmowa kwalifikacyjna to pewna gra, może jesteś spięty, niepoważny?

Jak wygląda Twoje CV? Jest sztampowe? Wpisałeś niepotrzebne rzeczy, coś ryzykownego? Jeśli znasz LaTeX polecam znaleźć szablon na Overleaf, CV staje się ciekawsze. Pamiętaj, że możesz tam wpisać również kursy
  • Odpowiedz
OP: @SkorpionX: No właśnie na rozmowy zapraszali mnie do końca września, później cisza. Moje CV jest raczej lepsze niż gorsze oceniając po CV które widziałem (osób które pracę mają). No nie pozostaje nic innego jak wysyłać dalej z nadzieją, że w końcu ktoś się odezwie - może w styczniu. Dzięki wszystkim za odpowiedzi, bardzo doceniam i nie zapomnę za dobre rady :)

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis
  • Odpowiedz