Wpis z mikrobloga

czy istnieje coś takiego na rynku, coś jakby stacja dokująca do telefonu ale z podstawowymi peryferiami typu klawiatura i ekran np 14"? coś takiego, żeby na szybko można było z telefonu zrobić ultrabooka i normalnie odpisać np na maila albo przejrzeć neta na większym ekranie. W sumie tego mi brakuje bo po co mieć osobno komputer, telefon i jeszcze ultrabooka czy tablet jak można mieć stację dokującą?

#telefony #smartfon #laptopy dla zasięgu bo może ktoś coś widział / słyszał :) #gadzety
  • 5
@kefas_safek: Jeżeli nowy smartfon to łączysz przez UCB-C z monitorem(!), klawiaturą i myszką - oraz z np. kartą pamięci i netem Eth. Są "przejściówki" - ZTCW działają, ale nie używałem. Koszt w zależności od wykonania kilkanaście-kilkadziesiąt Euro. Nawet zamawiałem coś podobnego z Ali, ale nie przysłali.
@bialy100k: tzn mi bardziej chodzi nie o to, żeby mieć monitor zewnętrzny, tylko żeby zrobić z niego coś w rodzaju ultrabooka. Przecież nie będę taszczył monitora z innego pokoju do salonu :). Chdzi o to, żeby nie siedzieć w pokoju tam, gdzie jest komputer i móc sobie lżejsze rzeczy porobić
@kefas_safek: Było coś takiego kiedyś. Wkładało się telefon tam, gdzie powinien być trackpad i miało się laptopa. Ale nie pamietam jak to się nazywało i czy w ogóle było to w masowej produkcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)