Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem fenomenu teamsów, przecież to jest najgorszy komunikator jaki powstał, zero płynności - prawie wszystko się tnie, jak odpalam wyszukiwarkę to lapek tak się grzeje że nie mam potrzeby odkręcania grzejnika, jak próbuje coś wkleić z neta albo użyć formatowania cytatu lub jakiegoś snippetu to nie wiem czy kolejny enter wyśle wiadomość czy przeniesie mi karetkę do następnej lini, popupy z powiadomieniami potrafią się stackować na wysokosć całego ekranu i każdy z nich trzeba osobno zamykać, najgorzej się #!$%@? po callu 1on1 ponieważ po wciśnieciu klawisza multimedialnego play na klawiaturze wraz ze spotify zaczynam mi w tle grać dzownek połączenia przychodzącego na teams, nosz kutwa

Rozumiem że teamsy dają fajną integracje z outlookiem i innym produktami typu office, no ale to jest chyba najbardziej popularny komunikator na świecie to microsoft mógłby go dopracować tak, aby user experience był na przyzwoitym poziomie, chociaż jak widze jak niektóre ich usługi na azurze są skontruowane to nie dziwie się czemu teams też kuleje

#microsoft #programowanie #programista15k #zalesie #korposwiat
  • 39
  • Odpowiedz
@MysGG: To jeżeli nie ma lepszego komunikatora to proszę pomóż mi z jedna rzeczą. Mam sobie zainstalowany pakiet office365 i jestem zalogowany w nim na konto A. Chce sobie zainstalować teams i zalogować się na konto B. Według Microsfotu jest to niemożliwe i koniec. Super komunikator. ;)
  • Odpowiedz
@SiewcaZaglady: @Djelon: w wielu firmach korzystało się wcześniej tylko z Lynca czy z Skype for business, jak nagle ludzie dostali Teams to może to robić wrażenie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do konkurencyjnych rozwiązań, w wielu dużych firmach ciężko o alternatywę, nie siedzę w tematach departamentów bezpieczeństwa, bo mało mnie to interesuje, ale Slacki, Zoomy, czy Discordy często odpadają z jakichś ich powodów, gadałem kiedyś o
  • Odpowiedz
@SiewcaZaglady: najgorzej to znaleźć coś w historii. Przewijasz i doładowuje ci po kilkanaście wiadomości. W "intensywnym" czacie znaleźć coś sprzed 3 dni to masakra.

Nie używam timsow od paru miesięcy, więc potencjalnie jest szansa, że to już jest lepsze, ale już ja znam takie produkty i Microsoft
  • Odpowiedz
@SiewcaZaglady heh ten dźwięk połączenia teams już po rozłączeniu calla mnie #!$%@?. Czasem cały komputer muszę zrestartować bo godzinami by mi dzwoniło razem ze spotify xDDD myślałem że to ja jestem upośledzony ale jednak nie
  • Odpowiedz
@dzek: Nie jest, szukanie działa jak gówno.
@voot: co korpo to różna opinia, u mnie jest slack i ma się dobrze, działa imo dużo lepiej niż teams
  • Odpowiedz
@SiewcaZaglady: Może są jakieś problemy ale przynajmniej obrazy się nie otwierają. Wyszukujesz słowo i znajdujesz wiadomość? Teams pokaże Ci tylko tą wiadomość, bez reszty konwersacji ( ͡ ͜ʖ ͡) dostajesz linka do pliku na serwerze? Skopiuj sobie ścieżkę i sam włącz. Straszne gówno
  • Odpowiedz
@SiewcaZaglady: Korpo wybierają teamsy ze względu na licencję zawartą w Microsoft 365. Po co płacić za Slacka, skoro w każdej licencji MS365 masz Teams, OneDrive i pakiet biurowy.
Nieporozumieniem dopiero jest, gdy korpo z własnej nieprzymuszonej woli decyduje się na ten komunikator posiadając np: Google Workspace
  • Odpowiedz