Wpis z mikrobloga

Mam taką rozkminę. Czy lepiej jest robić jakiś trening ułożony przez bardziej zaawansowanych ludzi? Np. z aplikacji kfd, trening fbw rozłożony na 3 dni z różnymi ćwiczeniami. Czy lepiej ułożyć sobie swój trening przy, którym czuję lepsze rozciągnięcie i zmęczenie mięśni robiony 3 razy w tygodniu, ale te same ćwiczenia w każdym dniu?

#silownia
  • 10
@frontendowiec: czucie zmęczenia niekoniecznie przekłada się na jakość treningu, więc jak jesteś początkujący/mid, to ja bym nie ryzykował kontuzjami i poradził się kogoś, sam tak robię, bo program układa mi trener i czasami jestem zmordowany, czasami jest lajtowo, ale efekty widać, pewnie sam we własnym zakresie machałbym sztangami do upadłego i pojawiłby się problem
@Makak87: @zabijamnudetutajczesc: Powiedzmy, że mam 5 miesięcy stażu dopiero. Miesiąc z gumami, 3 miesiące na siłowni (głównie maszyny, trochę wolnych ciężarów), miesiąc z wolnymi w domu. Robiłem trening kfd, w którym jest po jednym ćwiczeniu na daną partię i dużo powtórzeń. W zależności od ćwiczenia 8-16. I właśnie przy ćwiczeniach gdzie jest dużo powtórzeń nie czuję tego zmęczenia ani nie czuję żadnego efektu przez miesiąc. A z większym ciężarem nie
@Makak87: Masa, dobrze jakby siła też trochę wzrosła

@frontendowiec
Przerzuc sie na push pulla, lepiej znosi male modyfikacje, docenisz duza objetosc treningowa na dane partie (uwielbiam plecy pompowac na duzej ilosci powtorzen). Do ulubionych cwiczen i priorytetowych partii mozesz dokladac dropsety. Wtedy zobaczysz jak Cie przeoraja serie na 15 repow.

Przy mojej periodyzacji treningowej FBW idzie na utrzymaniu/redukcji (stricte silowy trening). Mase robie TYLKO na treningu dzielonym. 5 miesiecy rzetelnej pracy
M.....7 - > @Makak87: Masa, dobrze jakby siła też trochę wzrosła
@frontendowiec 
Prze...

źródło: comment_1639224331KbPiEuKBkWeMkzb0m329jT.jpg

Pobierz
@Makak87: Zmodyfikowałem trochę plan z neta. Sądzisz, że jest ok?
PUSH
wyciskanie sztangi na skosie ujemnym x 3 (mam słaby dół klatki)
rozpiętki hantlami na ławce płaskiej x 2
wyciskanie hantli na barki x 3
wyciskanie sztangi wąsko na ławce prostej x 3
przysiady ze sztangą x 4
wspinanie na palce ze sztangą lub hantlami x 3
brzuszki ze skrętami x 3

PULL
@In_thrust_we_trust
Zaznaczylem ze MNIE sie slabo na tym mase robi. Ciezko mi na tym objetosc nabic zeby sie potem nie zajechac. Jak sie rozkrece na FBW z objetoscia to potem wychodzi absordalna ilosc serii na treningu co skutkuje kijowa regeneracja.

Plan i tak OP niech sobie zmieni. Jechal 5 miesiecy na jednym,.niech sprobuje czegos nowego.

Na push pullu sie slabo mase robi?