Wpis z mikrobloga

@Lujaszek: Jeżeli wojna wybuchnie w takiej skali jak wszyscy donoszą:
- fala imigracji
- Państwa Europy Wschodniej się dosłownie zesrają... także spodziewałbym się sporego ruchu wojsk Nato na naszym terenie
- spodziewałbym się ogromnych zakłóceń w dostawach gazu - Rosja będzie chciała tym ugrać mniejsze sankcje.

Może ktoś powie jak będzie wyglądało to gospodarczo?
Co się działo jak wybuchła wojna w donbasie/na krymie - jak zareagowała giełda?
jak dla mnie cały zachód jest skorumpowany i brak mu praktycznie kręgosłupa moralnego ...

jak można zostawić państwo europejskie, o europejskiej kulturze na zniszczenie ?


@adam-stadnicki: xD Normalnie można zostawić i tyle, bo liczą się interesy i swój własny dobrobyt. Ty za to prezentujesz typowo polskie spojrzenie na polityke, coś w stylu powstanie warszawskie było wygrane bo wygraliśmy moralnie. Co z tego że 200k ludzi poszło do piachu. Interesy są ponad
spodziewałbym się ogromnych zakłóceń w dostawach gazu

@toworel: Jeśli zimą będą duże zakłócenia w dostawach gazu to będzie kryzys energetyczny, bo prądu też zacznie brakować.
@Lujaszek: ja bym tylko obstawiał wojnę w nasze Boże Narodzenie do Nowego Roku. Kiedyś mówiono, że Putin atakuje w takim momencie by społeczność międzynarodowa miała trudności z zebraniem się i nawet głupim wydaniem rezolucji. Obstawiałbym też szybką ofensywę do linii Dniepru i otoczenie Kijowa od strony Białorusi. Szybka akcja i chwalenie się jednoczeniem i odbudową imperium w ich święta, czyli sprawa zamknięta o ile dobrze się doszukałem 6 stycznia. To opinia