Wpis z mikrobloga

@KrowkaAtomowka: ale klima wieje tylko w jednym pomieszczeniu, ewentualnie możesz przerobić na kanałówkę, ale to takie samo papranie jak z przeróbką na PW.
Tak więc przerobiona klima na PC PW, ogrzewa wodę, która krąży po całym domu, w przeciwieństwie do powietrza ze splita.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrowkaAtomowka: nie rozumiem pytania. Jaki jest powód żeby przerobić? No chyba taki że ktoś ma klimę jakąś w gratisie a nie ma kasy na pompę ciepła o to może być powód przeróbki tej klimy żeby grzać nią wodę
@kuncfot: czemu poprawnie ? wymiennik mozesz kupic odrazu z wlutowanymi podejsciami do laczen kielichowych potem tylko rurki skrecasz przy klimie i przy wymienniku, wyciagasz powietrze, otwierasz zawory i masz. za 5k + 1k wymienniek plus 1k nardzedzia masz pompe 8kw
@KrowkaAtomowka: w realu podobno dochodzi trochę problemów. Jak chcesz się przekonać jakich problemów, to rób sam, "klimatyzacja katowice" ma filmiki instruktażowe na YT.

EDIT ... "klimatyzacja katowice" też nie dają gotowca, bo znajomy który robił taką przeróbkę mówił, że coś tam jeszcze musiał kombinować sam.
Ja przerobiłem klimę na PC do CWU. Ale moja to ONOFF więc prosta. A w przypadku inwerterów trzeba kombinować jak oszukać czujniki temperatur oraz jak oszukać sterownik że wentylator się kręci, najczęściej robi się to tak że zostawia się sam silnik który cały czas się kręci.
@KrowkaAtomowka: problemem jest wysterowanie tego. Zarówno czujniki jak i soft. Ale da się zrobić czemu nie. Natomiast mało kto ma tyle czasu, zdolności i chęci. A nikt nie będzie sprzedawał takich samoróbek za grosze a potem jeździł na serwis bo awaryjnosc zawsze będzie większa
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrowkaAtomowka: klima 7kW za 5 koła nie nadaje się do przeróbki na PC - ma chociażby kapilarę zamiast EEV i zazwyczaj bardzo ubogą elektronikę, nie mówiąc już o takich bajerach jak wtrysk ciekłego czynnika (no ale to akurat nie występuje też we wszystkich PC). Poza tym tam brakuje nie tylko wymiennika - w gotowej PC musi być jeszcze grzałka backup, flow switch (lub nawet przepływomierz), naczynie rozszerzalne i pompa z pwm,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xargo1: akurat grzałka nie była by potrzebna bo jak mówię używał bym tego w temp powyzej zera. Do odtajania wystarczyła by funkcja defrostu która jest w takich klimach. Naczynie przeponowe i pompę robi się w takim układzie po stronie kotłowni. Jedyne z czym się zgodzę to ciężej to wysterować. Ja bym to używał w kaskadzie z kotłem gazowym (pompa dostarczała by 70% ciepła do 19 stopni a reszta przez kocioł gazowy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KrowkaAtomowka: Tobie akurat nie, po prostu przyjmuję scenariusz, gdy ktoś chce zrobić sobie PC od A do Z. Ale jeżeli zakładasz tylko dogrzewanie w okresie przejściowym to w sumie pewnie nawet 8kW nie potrzebujesz - 3.5 lub 5kW sprawdziło by się lepiej, bo nie miało by postojów (mała klima może zejść niżej z mocą nim się wyłączy). A pamiętaj - postój, to strata, bo klima po starcie musi nabić ciśnienie i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xargo1: o dzięki za info, orientuję się w hydraulice bo parę kotłów gazowych juz powiesiłem i podlaczylem ale dopiero czytam o pompach. Uwierz ze wolla bym dołożyć parę tys i mieć gotowa jednostkę niż szukać oszczędności rzędu 4k na przerabianie klimy. Ale 20k to bez sensu bo mi się nigdy nie zwróci.