Wpis z mikrobloga

"Przedsiębiorcy": ojojoj jestem wielce uciśniony przez państwo, bo muszę płacić składki!

Uświadamiam: pracownicy też.
Często proporcjonalnie większe niż "przedsiębiorcy".

Wszelkie statystyki pokazują, że w Polsce podatki dla przedsiębiorców są niskie, na tle Europy przedsiębiorcy mają wręcz tutaj raj podatkowy.

Jak to już klasyk powiedział: jeżeli ktoś nie daje rady prowadzić w tych warunkach przedsiębiorstwa, to się zwyczajnie do tego nie nadaje.

Nie każdy musi być przedsiębiorcą, przedsiębiorczość z założenia jest dla wybitnych.
Ty widocznie wybitnym nie jesteś...

Przykro mi.

#antykapitalizm #przedsiebiorczosc #nowylad #bekazprawakow #bekazkonfederacji #bekazkuca
throwaway2137 - "Przedsiębiorcy": ojojoj jestem wielce uciśniony przez państwo, bo mu...

źródło: comment_1638903253zHGrA6hnvi2CRjOMh5FVsl.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
"Przedsiębiorcy": ojojoj jestem wielce uciśniony przez państwo, bo muszę płacić składki!


@throwaway2137: Przecież oni płacą składki z pieniędzy które wcześniej zarobili dla nich pracownicy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
@throwaway2137: ale wiesz że tu nie chodzi tylko o wysokość podatków, ale to co za nie dostajesz, podejście urzędników (domyślnie winny i #!$%@?), czy stopień skomplikowania (jeden urząd powie tak, drugi powie nie, a za rok zmiana i #!$%@? w dupe). Super raj.

Fajny bajt.
  • Odpowiedz
@throwaway2137: W OECD jedynie Włochy mają bardziej skomplikowane prawo podatkowe. Tutaj nie chodzi o wysokość podatków, a o zawiłość prawa i podejście urzędników do przedsiębiorcy.

Ha tfu na ten twój „antykapitalizm”.
  • Odpowiedz
@throwaway2137: No faktycznie, nie ma to jak z faktury płacić 23% vatu, 19% dochodowego i jeszcze ZUS XD. Polecam założyć działalność i zobaczyć jak państwo dyma większość przedsiębiorców XD
  • Odpowiedz
Uświadamiam: pracownicy też.

Często proporcjonalnie większe niż "przedsiębiorcy".

Wszelkie statystyki pokazują, że w Polsce podatki dla przedsiębiorców są niskie, na tle Europy przedsiębiorcy mają wręcz tutaj raj podatkowy.


@throwaway2137: to prawda. Ale problem jest w czym innym. Często pracownik nie jest tego świadom, bo system jest tak zbudowany, że myśli że to pracodawca zabiera mu wypłatę, a to po prostu jakieś brutto od brutto, podatek dziwnie podzielony, żeby go ukryć.
  • Odpowiedz
@throwaway2137: jebiiecie polskich Januszy z MŚP a proporcjonalnie to zachodnie korpo płacą ułamki tych podatków co „Janusze”. Idźcie po UOP do Ubera albo do pracy w marketach typu Kaufland.( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystko przez zewnętrzne firmy obslugiwane i tylko zlecenia. Bliska osoba z rodziny od 4 lat nie może wywalczyć opłacania składek ZUS tylko musi na ubezpieczeniu męża pracować, bo praca tylko dla studentów. Ale tak
  • Odpowiedz
@kub54: i właśnie dzięki takim praktykom plus różne ulgi podatkowe i kreatywna księgowość zagraniczne firmy mogą obniżyć cenę, dorzynając Polskie firmy, a jak już zostaną tylko europejskie marki to podniosą ceny na takie jakie chcą bo kto im podskoczy.
  • Odpowiedz