Wpis z mikrobloga

Cześć, szukam budżetowych opon całorocznych. Kusi mnie Dębica z racji tego, że to koncern Goodyear.
Nexeny mają dobre opinie, ale ludzie narzekają na śnieg trochę.
Dębica z kolei spoko ponoć na śniegu, ciągnie się za nimi opinia Navigatorów 2 (przestarzały model sprzed lat).
Ktoś jeździ na jednych lub drugich?

Rozmiar jeśli pomoże:225/40/18

#motoryzacja
#opony

Jakie opony całoroczne?

  • Dębica Navigator 3 33.3% (6)
  • Nexen N'blue Season 44.4% (8)
  • Inne (jakie?) 22.2% (4)

Oddanych głosów: 18

  • 12
@brylek ja tam do Dębicy nic nie mam, ot sobie opona o dopuszczalnych parametrach, Nexen chyba będzie lepsza opcja, ta przynależność Dębicy do Goodyeara to żadna zaleta, w korporacjach mają bardzo dobrze rozpisaną drabinkę jakości i żaden budżet nie zagrozi średniakowi(Fulda) czy premium(Dunlop, Goodyear) w swojej drużynie. Co innego niezależni producenci, choćby wspomniany Nexen. Patrzę na Oponeo(najszybciej coś znaleźć) i na przykład w podobnych pieniądzach są jeszcze

Laufen - budżet to Hamkooka
@brylek: w oponie całorocznej liczy się mieszanka a ta w Dębicy jest ok choć musisz przyjąć że te opony to są bardziej na takie 6 - 7 lat maks. Zresztą spokojnie zrobisz na nich 100k km zanim zetrze się bieżnik do wartości granicznej producenta (4mm). Bieżnik za to wyznaczy charakter opony. Dobrze radząca sobie w deszczu źle poradzi sobie na śniegu, ta która przemyka przez śnieg pływa w lato. W Navigatorze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TrionicSe7en: ciekawa opinia, dzięki ;)
@Matixrx: sprawdzę, nie chce też inwestować, bo nie wiem ile będę miał ten samochód. Klebery ponoć gwiżdżą na mokrym
@aarahon: planowałem w sumie jak już to na jakieś 3-4 sezony. Skąd info o lepszej mieszance w Sava? ;)
Skąd info o lepszej mieszance w Sava? ;


@brylek: porównywałem podobne u siebie (Dębica Navigator 2) i u szwagra (Sava Adapto), oba komplety w podobnych autach. Nawet jego koła do siebie założyłem na test i lepiej się jeździło na jego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lunga: hej, kupiłem w końcu Nexen. Lepsza i twardsza trochę opona, super się sprawdzała. Nie jest to jednak zimówka i tutaj trzeba to mieć z tyłu głowy ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lunga: ja wziąłem wtedy, bo potrzebowałem tanich 18" do mocniejszego samochodu. Teraz już mam inne auto akurat tak wyszło i dwa komplety. Na zimówkach jednak pewniej się jeździ, ale wszystko zależy co kto potrzebuje w sumie