Wpis z mikrobloga

byłem dzisiaj u mechanika i nawiązała się rozmowa o nowych samochodach. To ja mu mówię, że myślę o nowej Dacia Logan MCV z LPG, a ten na to, że zajebisty wybór. U niego koleś wymieniał klocki, przy swoim Loganie poprzedniej generacji i tego typu naprawy tylko wykonuje, nic poważniejszego, żadne przeguby, ani nic. A najlepsze jest to, że ta jego dacia ma 500 tys. na liczniku i jeździ u niego od nowości... #dacia #logan #motoryzacja #samochody #oswiadczenie #obrazekdlazwiekszeniaatencji
pogop - byłem dzisiaj u mechanika i nawiązała się rozmowa o nowych samochodach. To ja...

źródło: comment_YrKBdnB4vCUEC9sduhIF8m2tOmR3VRPe.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@pogop: Życie nauczyło mnie jedno. Jak dbasz, tak masz. I możesz jeździć najgorszym, psującym się gównem, ale jeśli będziesz dbał, to też zrobisz 500 tysięcy wymieniając tylko klocki/oleje. Przykład z mojego podwórka : jeździłem kiedyś astrą jedynką. W gazie... Wierzcie, bądź nie, ale gdy ostatecznie wyzionęła ducha uderzając w traktor, który wymusił na mnie skręcając w lewo na pole, gdy go wyprzedzałem, to miała 633 tys.km na liczniku. Oryginalny alternator, tylne
  • Odpowiedz
@feliks-dzierzynski: A gdzie napisałem, że nic nie wymieniałem? Wymieniałem to, co trzeba wymieniać, gdy się zużywa ( i to widzisz, że się zużyło ) : gumy na przegubach, akumulator, gdy poprzedni już ledwo zipiał ( to b.ważne dla alternatora i elektryki w aucie - wiem, w astrze JEDEN prawie jej nie ma, ale jednak.. ), oleje, nie oleje, filtry wiadomo, tarcze.. O, zapomniałem o jeszcze jednej oryginalnej rzeczy w tej astrze
  • Odpowiedz
Aż ciężko uwierzyć w taką trwałość auta z podzespołami Renault


@feliks-dzierzynski: Czasami pozory mylą. Szukam ostatnio jakiegoś małego gówinka z VAT1 ( clio, scenic bez tylnych foteli, z kratką ), co by móc VAT z paliwa odliczać, ale żeby auto nie było gabarytów mastera. Te clio mają czasem takie przebiegi, że aż trudno uwierzyć, że to jeszcze się kupy trzyma. I w sumie się nie dziwię. Stare motory od renault (
  • Odpowiedz