Wpis z mikrobloga

Ja to już nie wiem. Kilka dni temu byłem na kontroli. Wszystko spoko. Jakoś od 8 miesięcy dokucza mi górna szóstka po prawej stronie. W tym czasie miałem dwie kontrole. Przez ten czas pozbyłem się dwóch ósemek i super, ale nie rozumiem jednego. Ta szóstka jest za każdym razem uznawana jako po prostu zdrowa, ale dokucza mi kiedy piję zimne napoje lub jem coś bardzo słodkiego. Ten ból to tak naprawdę nie ból, to raczej takie niekomfortowe odczucie, utrzymuje się krótko (2-3s po ustąpieniu czynnika drażniącego). W skali progu bólu dałbym 0.5/10. Miałem robiony test żywotności tego zęba jakimś chlorkiem, opukiwanie (brak reakcji), brak reakcji na coś ciepłego czy nagryzanie. No po prostu zdrowy ząb xD. Nie chciałbym go otwierać, raczej skłaniam się że to nadwrażliwość. Ktoś polecić jakąś dobrą pastę na nadwrażliwość zębów? Stosuje naprzemiennie elmex z apacare oraz żel do fluoryzacji. Po żelu i apacare tak naprawdę problem znika. Nie wydaje mi się żeby była to próchnica, bo jednak to już 8 miesięcy, 2 kontrole i raczej po takim czasie już dawno byłoby zapalenie miazgi, reakcja na nagryzanie i dentystka by to zauważyła.
#dentysta
  • 10
@sjajdj10: Brak reakcji na chlorek czy masz na myśli brak patologicznej reakcji, czyli reakcję jak inne zęby. Zrób rtg boczne zęba i fotkę zęba w gębie od boku to ocenimy próchnicę i czy nie masz recesji - obstawiam to drugie (zwłaszcza jak problem znika po remineralizacji)
@affairz: reakcja na chlorek poprawna, tak to zostało ocenione. RTG boczne chciałem zrobić, ale Pani Dentystka powiedziała, że nie ma sensu, ząb nie ma oznak przebijającej próchnicy czy widocznej próchnicy. Dziąsła też w porządku mówiła. Fotkę? Ale jak xD?
@PoProstuStudentIT: Nie, ale z zębami to różnie jest. Ja jak sobie złamałem kiedyś jedynkę niedaleko kanału to ze 2 lata mnie ten ząb „swędział”, potem przestał ale nie umarł przy tym. Raczej masz przyszyjkowo coś odkryte, tak sugerują objawy, rtg jednego zęba nie potrzebujesz ani wizyty ani skierowania jak coś
@SkrytyZolw: kupię te 3 pasty i naprzemiennie będę używał jeśli nie minie do końca stycznia (koniec stycznia mam higienizacje), to umowie się na kontrole w lutym żeby go jeszcze raz sprawdziła i zrobię RTG.
Też czytałem i objawami faktycznie przypomina 1 etap zapalenia miazgi, no ale on trwa 2-5 dni, a nie 8 miesięcy i jeszcze w tak ograniczonej formie jak ta np. Zimna woda (Monster z lodówki czy Starbucks na
@sjajdj10: Tooth mosse to nie pasta, stosuje się go po umyciu zębów. Kup sobie na razie Sensodyne i Tooth mousse i zobacz czy to Ci pomoże.
Mnie też niektóre zęby bolą od słodkiego i zimnego, to odmiany nadwrażliwości. Możesz mieć tak jak ja popękane szkliwo i niestety to znacząco zwiększa ryzyko wystąpienia nadwrażliwości.