Wpis z mikrobloga

A jak się pojawi jakiś kierowca, załóżmy Maciuś Patek i wygra ileś tam mistrzostw, to będzie miał prawo do pozwania Patek-Philippe żeby mógł swoje gówniane zegarki sprzedawać? XD Co to za argument w ogóle


@xDgg No a w sumie czemu nie. Sprzedawałby zegarki Maciuś Patek, a nie Patek-Philippe. Dla mnie to absurd, że firma może zablokować moje nazwisko na tyle, żebym nie mógł korzystać z imienia i nazwiska jako marki.
@Halbr: Ale przecież jest tyle marek, szczególnie luksusowych, jak chciałbyś to egzekwować? Ktoś może mieć też na nazwisko Bentley i co? Im też zakazać? Bo może ktoś się taki urodzi i firma z wieloletnimi tradycjami ma nagle zmieniać nazwę? Kto pierwszy ten lepszy i tyle, niech sobie założy brand, nie wiem, LH44.
@Halbr: Poza tym z przykładem z Patkiem chodziło mi o to, że różne firmy były często zakładane z nazwą od nazwiska założyciela, a w markach high fashion to chyba większość. I w czym niby oni są gorsi?
pomimo jego dobrych umiejętności


@Sicarios: Gdyby umiejętności wyniosły go na szczyt to bym mu wiele wybaczył ale tak nie było bo wolał by poprawność polityczna za niego to zrobiła.
Ale przecież jest tyle marek, szczególnie luksusowych, jak chciałbyś to egzekwować? Ktoś może mieć też na nazwisko Bentley i co? Im też zakazać? Bo może ktoś się taki urodzi i firma z wieloletnimi tradycjami ma nagle zmieniać nazwę? Kto pierwszy ten lepszy i tyle, niech sobie założy brand, nie wiem, LH44.


@xDgg Ale czemu Bentley ma zmieniac? Niech dopuści istnienie Roberta Bentleya i tyle. Przeciez to rozne nazwy byłyby.