Wpis z mikrobloga

@rafau16: Dasz radę osiągnąć co tylko chcesz. Obecnie jest wszystko w internecie, 90% potrzebnych rzeczy jest na YT i sam z YT większość znajduje. Powoli do celu plus odrobina szczęścia :)
@Migfirefox: Nawet nie pamiętam, że to robiłem ^^ czasami dodaje coś na neta a po dłuższym czasie poprawiam bo widzę co było nie tak. Człowiek, całe życie się uczy ehhhh
  • Odpowiedz
@texas-holdem: Projektowałem wygląd całego statku, jak wyglądał silnik, całe panele, tarcza jak to ma działać, hologramy itd. Koncept dostaliśmy od klienta ale trzeba to było w 3D zrobić. Cały kosmos i galaktykę to ja tez maczałem palce :) Do tego sporo ujęć w środku statku, w tym filmie dodałem inicjały moje i mojej już żony w pewnym miejscu ()
  • Odpowiedz
Projektowałem wygląd całego statku, jak wyglądał silnik, całe panele, tarcza jak to ma działać, hologramy itd. Koncept dostaliśmy od klienta ale trzeba to było w 3D zrobić.


@enemydown: O #!$%@?. To jest światowej klasy robota. Napisałem swego czasu recenzję tego filmu i chwaliłem w niej m.in. detale konstrukcyjne statku. Rozumiem, że w koncepcie od klienta były rysunki, czyli kształt statku dostałeś?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@enemydown: w jakiej sekcji szukać ciebie w napisać końcowych? Wiesz co będzie napisane? Jakieś CGI/SFX? Żeby nie przegapić.
Jakiego nazwiska albo chociaż imienia szukać?
Gdzieś w połowie napisów będzie (tych czarno białych)?
Chciałbym w kinie powiedzieć, że "patrzcie na napisy, tam będzie mój znajomy, ale nie mogę powiedzieć skąd go znam".
  • Odpowiedz
@enemydown: Nie pamietam dlaczego ale Twoj nick kojarzy mi sie mocno z prawicowa strona i jakims prostym rasizmem, czy kiedys nie udzielales sie politycznie(prawicowo)? Bo wydajesz sie ogarnietym czlowiekiem i nie wiem czy mi sie cos nie #!$%@? w glowie xD
  • Odpowiedz
@texas-holdem: Tak koncepty od klienta były super, w późniejszym etapie musieliśmy wymyślić jak będzie wyglądać jego oświetlenie w kosmosie, tarcze, całe panele jak w nie walą meteoryty, przód statku i tarcza. Jak będą wyglądać poszczególne sekcje tych trzech "skrzydeł", żeby fajnie wyglądał z daleka i bliska. Wszystko pod okiem super superwajzora Pete Dionne.
  • Odpowiedz
A skąd on ma wiedzieć? Nawet jak współpracował przy ujęciach to de facto nakręcili 3x tyle materiału ci co użyją, połowę wątków wywalą a reszte pokleją z kilku tysiecy nakręconych scen i to nie w kolejności chronologicznej, chyba że pracuje stricte przy montażu


@NorthWarrior Matte painting jako część VFX to jest element dodawany przy montażu.
  • Odpowiedz
@enemydown: no proszę proszę, pamiętam Cię jeszcze kilka lat temu jak jakieś dziwne spiny kręciłeś na wykopie (to było 10 lat temu także nie pamiętam konkretnie o co chodzi, ale to o tobie zapamiętałem ¯\_(ツ)_/¯) i chwaliłeś się robieniem zdjęć, a teraz pracujesz przy jednych z moich ulubionych filmów.

Gratulacje osiągnięcia sukcesu w życiu zawodowym :)
  • Odpowiedz
@lajsta77: 2 i 3 raczej są potrzebne żeby zrozumieć całą historie, ale z drugiej strony nie mamy jeszcze pojęcia do czego będzie 4 nawiązywał.
  • Odpowiedz