Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mam pytanie. Może gupie może mondre, nie wiem. Chodzi za mna konsola od dłuższego czasu. Wybieram między #ps5 a #xboxseriesx
Do PS mam mega sentyment, miałem pierwszego psx. Obczytałem i obejrzałem już chyba wszystkie recenzje i poradniki w internetach, i niby więcej plusów przemawia za #xbox to sentyment mocniej pcha mnie w stronę #playstation Jakie są opinie użytkowników? Czy jakos posiadacze ps5 zazdrościcie jednak game passa z xbox i zmienilibyście sprzęt, gdyby była taka mozliwość? A posiadacze xbox zamienili by się na elitarne tytuły z PS? Nie chcę wywoływać, żadnej guwnoburzy, proszę o merytoryczne opinie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#konsole #playstation #playstation5 #ps5 #xbox #xboxseriesx
  • 12
@gieneq: Ps5 tez ma mieć coś na wzór GP. Jak to wyjdzie, nie wiadomo. Ja mam obie konsole od premiery i z GP korzystałem sporadycznie. GP Dla mało wymagającego gracza będzie ok, szału nie ma, dupy nie urywa.
Czy jakos posiadacze ps5 zazdrościcie jednak game passa z xbox i zmienilibyście sprzęt, gdyby była taka mozliwość?


@gieneq: mam GPUltimate i moge grac jako streaming na kompie i... odpalilem moze Forze Horizon 5 tylko i jakies dwa, trzy indyki, bo reszte gier bym chcial ograc na PS. W gamepassie nie ma Ratcheta, Returnala czy Demon's Souls, wiec nadal wychodze na plus.
@gieneq: bierz xboxa a ps5 za 2 lata jak będą obiecane exy i brak cyrków z dostępnością (i cenami), to najlepsza opcja moim zdaniem. Exy na ps5 też wtedy stanieją a nikt nie karze grać na premierę, no chyba że należysz do tych co tupią nogami i robią pre ordery ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie opłaca się moim zdaniem kupować dla 3 gier PS5, szczególnie jak ograłeś
A posiadacze xbox zamienili by się na elitarne tytuły z PS?


@gieneq: oczywiscie, ze #!$%@? bym w demon souls i ghost of thushima, ale nie bede trzymal dwoch konsoli w chacie. z drugiej strony jakbym mial nie miec dostepu do gamepassa to bym sie zaplakal bo za tanie pieniadze ogrywam z kumplami duzo coopowych gierek z passa i wiem, ze nie kazdego z nich byloby stac #!$%@? 280zl na outriders, back4blood,
@gieneq: tak jak wyżej, coś za coś, w tej generacji obie konsole mają coś do zaoferowania. Ja zawsze miałem tylko konsole sony. Jednak przy ps5 jakoś nie mogłem zaakceptować polityki sony w niektórych kwestiach (płatne aktualizacje przykładowo) wybrałem xboxa i był to strzał w 10. Zalet nie chce mi się znów wypisywać bo robi to każda recenzja, powiem tylko że doceniam każdą rzecz jak rozbudowana wsteczna z wiedźminem 2 i rdr1
@gieneq:
konsole są do grania, więc wybierz taką na której masz więcej gier w które byś zagrał, sony ma jeszcze swojego pada który jest czymś czego jeszcze na rynku nie było wiec warto to też wziąć pod uwagę. Więcej wyraźnych różnic między tymi konsolami już nie ma jak dla mnie
@gieneq: Tak jak już wcześniejsze komentarze mówią zasadniczą różnicą są gry i jak oraz w co masz zamiar grać. Mnie zawsze bardziej siedziały exclusive'y Sony, ale Microsoft ma też kilka gier, na które bardzo czekam, np. Starfielda i Stalkera 2. Ogrywanie dziesiątek gier z Game Passa mnie osobiście nie kręci, bo nie mam na nie wszystkie czasu. Wolę sobie sam wybierać tytuły i nie mam problemu ze wsparciem zakupem gry od
@gieneq: Odpowiedz sobie na pytanie, jakie gry lubisz? Ja na premierę nowych konsol chciałem sobie zakupić PS5, niestety nie udało się załapać, wiec wziąłem jako pierwszą konsole Xbox series X. Jest to świetna konsola, szybka, quick resume robi świetna robotę, wizualnie dla mnie ładniejsza niż PS5. W Game Pass jest mnóstwo gier do ogrania i tu się zaczęła moja bolączka…bo gier miałem mnóstwo ale takich które niezbyt mi odpowiadają. Ograłem Gearsy,Forze,