Wpis z mikrobloga

@Rabusek: neo qleda bym rozważył jakby oglądał filmy w jasnym salonie, ale jako że oglądam 90% czasu wieczorem/w nocy to oled ma wystarczająco jasny HDR, a idealna czerń jednak robi wrażenie na każdym.
@FLAC: ja mam właśnie w ciemnej sypialni qleda i jest troche za jasno.. ale oled z sypialni wylatuej do rodziców, to moze przesune go do salonu (w kolejce zakupowej teraz jest oled philipsa z ambilight xD)
@Rabusek: na C7 jakie miałeś głównie treści? Filmy? Bo C7 to z tego co ludzie piszą ostatni model który miał jako takie problemy z wypalaniem, od C8 jest ponoć znacznie lepiej z tym.
@FLAC: dotrzeć, ogólnie po 100-200h zmieniają sie kolory, jasność i tak dalej, więc lepiej puścić statyczne plansze w loopie i wtedy dopiero kalibrować :)
@Rabusek: ja na B1 w 2 miesiące zrobiłem już ponad 300 godzin, także mogę uznać go za dotarty.

Zastanawiam się właśnie nad profesjonalną kalibracją, widziałem że firmy biorą za to 400-600 PLN w zależności jak bogaty pakiet chcesz (SDR, HDR, DV itd). Jakimś obrazofilem nie jestem ani nie pracuję z obrazem żebym musiał mieć idealnie wierne kolory. Więc się zastanawiam czy jest sens.

@maryjuszpitagoras: nic nie musisz czyścić ręcznie, wszystko
Zastanawiam się właśnie nad profesjonalną kalibracją, widziałem że firmy biorą za to 400-600 PLN w zależności jak bogaty pakiet chcesz (SDR, HDR, DV itd). Jakimś obrazofilem nie jestem ani nie pracuję z obrazem żebym musiał mieć idealnie wierne kolory.


@FLAC: XD
Podpowiem Ci coś: kupno takiego kolorymetru to 1400zł, na BF za 800zł, a wypożyczysz za chyba stówkę. Sam chciałem skalibrować, ale zobaczyłem ceny, potem ceny kalibracji, potem stopień skomplikowania i
@FLAC: tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem za co jest to 600zł, ale sam fakt, że ludzie co to robią są zabiegani pokazuje mi, że to troche jak rynek audiovoodo (i nie ukrywam, przez to sam rozważam rozpoczęcie zabawy w kalibracje)