Wpis z mikrobloga

#pytanie #nieruchomosci #mieszkanie #prad #prawo #kontrola #blok #pytaniedoeksperta #pytanie
siema mirasy na klatce w bloku wisi kartka ze bedzie przeprowadzana obowiazkowa kontrola sieci elektrycznych w mieszkaniach i ze miedzy godzina 16-20 w pon trzeba wpuscic do domu panow z identyfikatorami zeby sprawdzili siec xD
kontrola niby co 5 lat jest obowiazkowa

serio lludzie ich do mieszkan wpuszczaja zeby wykonali cos takiego? i jak wyglada taka kontrola ? gosc chodzi po waszym mieszkaniu i sprawdza gniazda i kontakty? musicie odłączać sprzęty na ten czas? :D
serio pytam
dla mnie to jakis scam i nie smieszny zart zeby mi kontrole po mieszkaniu moim prywatnym chodzily :D i sprawdzaly stan sieci elektrycznej
  • 34
jeszcze prosza o przewietrzenie mieszkania przed wizyta kontrolna xD
brudny polaku! pewnie u ciebie smierdzi! przewietrz przed kontrola
chore to jest dla mnie
jak zyje nigdy takiej kontroli nie bylo tam gdzie mieszkalem
@Pantegram: ahhh no tak bezpieczenstwo kosztem prywatnosci
skad ja to znam?? eee? szczepienia? ( ͡° ͜ʖ ͡°) kraj niewolnikow

jak panstwo chce mnie chronić to niech egzaminy dla elektrykow beda trudniejsze itd
neich zwalcza problem u zrodla
kontrole co 5 lat sa przeciez a nie co roku
jak blok splonie 4 lata po przerobieniu instalacji przez janusza to co wtedy? powiesz "no trudno"?

zawsze znajdzie sie jakis
jak panstwo chce mnie chronić to niech egzaminy dla elektrykow beda trudniejsze itd

neich zwalcza problem u zrodla

@Matrioszkawkieszeni: Nie chodzi o przeróbki robione przez prawdziwych elektryków...

zawsze znajdzie sie jakis debil co sam sobie przerobi elektryke i zdarzy sie wypadek to jest zycie

Samodzielne robienie przeróbek wcale nie musi być debilizmem - mi ostatnio sam elektryk poradził, by narzeczony jeśli masterkuje to sam przeniósł gniazdko o 10 cm w bok
Dość niedawno w Warszawie w podziemnym garażu w nowym budynku wybuchł pożar, przez który cały budynek nie nadaje się do użytku


@Pantegram: skoro wybuch pozar to znaczy ze cos bylo spieprzone :) przy odbiorze elektrycy ktorzy to sprawdzaja daja tylko pieczatke i #!$%@? nawet nie zagladaja w to tak jak powinni
nie robia testow itd
znam temat budowalem 2 domy w zyciu i na innych budowac sie bywalo wiem jak podchodza
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Matrioszkawkieszeni: najpierw scam, teraz zamordyzm.

Pomiar ten wykonuje się po to by sprawdzić czy instalacja nie degraduje z czasem i czy w razie przebicia na obudowę urządzenia w pierwszej klasie ochronności (metalowa obudowa) prąd będzie na tyle duży, by zadziałało zabezpieczenie i nie dopuścić do porażenia. Tak samo gdy dziecko włoży coś do gniazdka, że zabezpieczenie wyłączy napięcie. To jest właśnie sprawdzenie skuteczności ochrony przeciw porazeniowej.