Wpis z mikrobloga

Dobra #!$%@?, powiedzieć wam jak jest naprawdę z załatwianiem spraw przez sądy? Nie? No to wam powiem. Ilekroć widzę, kiedy na mirko pojawia się tekst "dojedź go w sądzie", "będzie płacone odszkodowanie" etc., to mnie #!$%@? jasny strzela. Życie to nie jest #!$%@? film i w PL nie dostaje się odszkodowań o bajońskich sumach tudzież procesy nie są załatwiane od ręki. Skuteczność polskiego wymiaru sprawiedliwości jest odwrotnie proporcjonalna do wiary w nim pokładanej. #!$%@? do dupy idzie dostać, a nie rzetelne i szybkie poprowadzenie sprawy. Dzisiaj przy herbatce przeczytałem tekst, że rodzina Izabeli z Pszczyny (ta od spadnięcia z rowerka ze względu na nieprzeprowadzenie aborcji) może się spodziewać ogromnego odszkodowania. Wiecie ile według rp.pl wynosi ogromne odszkodowanie za śmierć 30-letniej kobiety? 250k xDDDDD I to są polskie realia, a nie procesy rodem ze "Suits". U nas niestety wszystko się dłuży do granic możliwości i zanim kobieta (co do zasady) wywalczy podwyższenie alimentów, to #!$%@? dziecko osiągnie wiek samodzielności xD Aż mi się przypomniał tekst z serialu "Pitbull", gdzie Despero mówi, że Kojak może rozwiązywać sprawy w jednym odcinku, jak sobie scenariusz przeczyta. Dobra, #!$%@? - #!$%@?. Żale wylane. Elo.

#prawo
  • 50
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
I tu uważam, że reforma sadownictwa jest potrzeba. I PiS tym jeszcze wygra.


@van_der_bike: xDDDDDDDDD ale oni nie robią żadnej reformy tylko upartyjnienie. I przy okazji psują nieliczne rzeczy które w tym sądownictwie jeszcze działały.
  • Odpowiedz
@SamotnyFapino: a ja z drugiej strony - zostałem pozwany o odszkodowanie, okazało się że powód to brat lokalnego prokuratora - tak napisali pozew, (oczywiście kłamiąc w nim), że to ja musiałem udowodnić ich złą wolę i kłamstwa - oczywiście jakbym miał bardzo zdolnego adwokata którego honorarium byłoby wyższe niż w pozwie to pewnie bym wygrał, ale skoro wziąłem gościa (który w sumie i tak mnie kosztował jakieś 5000zł) to jedynie
  • Odpowiedz
@Giacomina: Zgadam się z Twoim wpisem, ale: podwyższenie alimentów czy ich ustalenie to akurat szybkie sprawy. Działałem społecznie i w kilku brałem udział, uogólniając, pół roku czeka się na rozprawę i już na pierwszej rozprawie jest decyzja. No ale w pozostałych sprawach to racja, też mam spore doświadczenie, z tego sprawy ciągnące się już koło 10 lat xD Ehhh Polska.
  • Odpowiedz
@Giacomina
Te 200 tysięcy należeć się może każdej osobie z bliskiej rodziny, bo każda poniosła krzywdę w postaci utraty bliskiej osoby. Więc 200 tysięcy dla matki, ojca, męża jesli byl, dziecka jeśli jakieś bylo to już jest 800 tys, a jeszcze moga być dziadkowie, rodzeństwo
  • Odpowiedz
Aż mi się przypomniał tekst z serialu "Pitbull", gdzie Despero mówi, że Kojak może rozwiązywać sprawy w jednym odcinku, jak sobie scenariusz przeczyta.


@Giacomina: szacuneczek xD
  • Odpowiedz
Ja nigdy nie zrozumiem zdziwienia ludzi,że wymiar sprawiedliwości działa powoli XD na 10 prokuratorów przypada około 5000 spraw karnych rocznie. Każdy prokurator jednocześnie prowadzi 100-200 spraw + kilkadziesiąt zawieszonych, gdzie np. trwają poszukiwania. W tym są sprawy „proste” gdzie mamy 1 tom akt, poniżej 200 „kartek”, ale są też tematy bardziej skomplikowane bądź czasochłonne, gdzie tomów jest kilka-kilkanaście. Ktoś idzie na zwolnienie i na inne osoby spadają sprawy, gdzie trzeba od zera
  • Odpowiedz