Wpis z mikrobloga

Zachęcony wstępnymi rezultatami testów foot poda zainteresowałem się innymi czujnikami zewnętrznymi, a dokładniej pasem HRM-Run garmina. Niestety napotkałem ścianę - zegarek Vivoactive 4 nie obsługuje dynamiki biegu. (°° (obsługuje tylko podstawowy pas HRM-Dual i odczyty tętna) Poszperałem w aplikacji i mam możliwość dodania pasa HRM-Pro bezpośrednio do niej (nie jako sensor w zegarku) zakładam, że ze względu na dodanie komunikacji bluetooth - pytanie jakie się pojawia - jak i czy to będzie działało? Ktoś testował podpinanie pasa tylko do aplikacji? Jak wygląda wtedy bieganie czy pozostałe dane są zaczytywane? #bieganie #biegajzwykopem #garmin
  • 17
  • Odpowiedz
@czleniu: napotkalem podobny problem. Moj zegarek niby był na liscie do obslugi sensora ma klatę ale tylko częściowo, wlasnie bez dynamiki biegu. Tylko nie bierz sensor Garmina Run (ten czerwony) a wez Pro (zielony ten jasny seledynowy).
  • Odpowiedz
@czleniu: ja na rowerze dodałem kiedyś pomiar mocy do zegarka, który go nie obsługiwał, dodając jakiś datafield z IQ. PRoblemem było to, że nie mogąc parować czujników z zegarkiem brał ten z najmocniejszym sygnałem, który był np. na rowerze obok.
  • Odpowiedz
@selectGwiazdkaFromTabelka: Tutaj bym się kłócił - co czyni z Vivoactive 4 smartwatch z funkcjami sportowymi i odbiera miano zegarka sportowego? Forerunner 55 też nie ma opcji odczytu dynamiki biegu - tzn. że to też smartwatch? Czy po prostu jako tani zegarek biegowy został przez Garmina wykastrowany? ;P
  • Odpowiedz
@sz-n: To dość świeży zakup więc już trochę za późno. ;P Z tego co widzę rzeczywiście zegarek "wszyskomający". Z głównych plusów względem Vivoactive - obsługa dynamiki biegu, mocno rozbudowane funkcje oceny treningowej (w Vivo dostępne tak naprawdę tylko Bodybattery i pułap tlenowy) i wbudowane śledzenie śladu GPS (to obszedłem apkami zewnętrznym - pytanie czy w wersji garmina też jest to tak mulące?). Żeby się jednak pocieszyć są też minusy -
  • Odpowiedz