Wpis z mikrobloga

Mirki czy ktoś ma jakieś doświadczenie w zwalnianiu się i ucieczce na L4 w okresie wypowiedzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)?

TLDR;

Różowa pracuje w januszexie jako asystentka stomatologa i jest jedyną asystentką bo "nie stać na drugą osobę". Jest też na poziomie asertywności 0 i ma szefa despotę, który zwolnienie z pracy traktuje jako zdradę xd (poprzednia asystentka miała 3 miesiące mobingu takiego, że po okresie wypowiedzenia pół roku dochodziła do siebie).

Do tego że jest jedyną asystentka to pracuje od 8 do 20 przez cały tydzień a szef każe jej podpisywać listę że przychodzi o 8 a wychodzi o 16 co oczywiście robi ... Jestem z tą różową od pewnego czasu i jak się o tym ostatnio dowiedziałem to mnie krew zalała normalnie, bo ja jestem po przeciwnym biegunie jeśli chodzi o asertywność w pracy.

Ostatnio nawet doszło do sytuacji gdzie różowa z temperaturą 38°C miała rozkaz przyjść do pracy i się nie przyznawać ... Oczywiście zatrzymałem ją i kazałem iść do lekarza, dostała L4 na parę dni a teraz boi się iść do pracy bo szef już szykuje zemstę (już dostaje info, że trzeba to będzie odrobić w soboty i niedziele ...). Jeszcze jedna akcja to wyliczył jej że nie ma już urlopu i rozpisał kiedy brała i kazał podpisać ...

Dodatkowo zarabia tam minimalna krajową a resztę ma płacone pod stołem, więc ma #!$%@? składki plus zawsze może przestać jej płacić pod stołem.

Powiedziałem jej że ma się zwolnić z tego gównianego miejsca i przez jakiś czas spokojnie pożyjemy na mojej pensji, ale boi się rzucić papierem bo przez 3 miechy szef ją wykończy stąd moje pytanie.

Wiem, sytuacja mega absurdalna, mi jest trudno to sobie wyobrazić jak można dać się tak traktować ale ¯_(ツ)_/¯

#pracbaza #pytanie
  • 32
  • Odpowiedz
@Gork: Poczekaj, skoro ona ma 3 miesiące wypowiedzenia, to wytrzymała tam 3 lata ?? Bo 3 miesiące wypowiedzenia są po przepracowaniu 3 lat ;) i to wiem, bo dzisiaj jest mój ostatni dzień w obecnej pracy. Ogólnie to wypowiedzenie mam do końca grudnia, ale miałem tyle urlopu, że uzgodniłem z nimi, że grudzień cały odbieram jako wolne, a że wiedziałem, że są na tyle skąpi, że nie dadzą tego w
  • Odpowiedz
@Gork nawet by mi sie z tym smieciem nie chcialo uzerac , niech wali l4 i wypowiedzenie, przypomne ze za okres l4 tez nalezy sie prawo do urlopu, 4xuż co tam jeszcze mozna powymyslac? Krwiodawstwo, podejzenie covid? Czemu ludzie tkwia w tych gownach nadal? Plus ktos jeszcze placi najniższa?
  • Odpowiedz
@atrax15: pełno tego jest. Pogoogluj szybkie l4 przez internet i jazda. Większość serwisów oferuje też recepty ale to słabo działa natomiast l4 z tego co słyszałem dość dobrze. Wadą jest że dają max na tydzień więc płacisz za każdy tydzień.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gork: Po co ma iść na lewe L4 i jeszcze się narażać na kłopoty. Przynosi wypowiedzenie za porozumieniem stron bez zachowania okresu wypowiedzenia, z dniem jutrzejszym. Jak Janusz nie podpisze, to powiedzieć że kolejne wypowiedzenie złoży w trybie natychmiastowym za naruszenie praw pracownika z kopią pisma do PIPu. Warto się przygotować do takiej rozmowy i zapoznać z prawami pracownika. Zazwyczaj pracodawca odpuszcza bo ma więcej do stracenia. Że zgłoszeniem do
  • Odpowiedz
@EvillPure: wiem, tez sie dziwię, ale to jej pierwsza sensowna praca i boi się walczyć o swoje bo co to będzie jak zostanie bez pracy itd.
  • Odpowiedz