Wpis z mikrobloga

a całe szczęście rachuba (makro)ekonomiczna jest nierychliwa ( ͡° ͜ʖ ͡° )ale na końcu nawet i dla pissowców sprawiedliwa


Wszelkie wskaźniki makro, oprócz inflacji, która jest zmorą Keynesowskich interwencji i dotyczy teraz praktycznie całego globu wskazują, że wszystko jest w całkiem niezłym porządku. Jako pierwsza gospodarka w UE odrobiliśmy straty po 2020. Mamy jedno z najniższych stóp bezrobocia w UE, stosunek długu publicznego do PKB
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kryptonim_putas: póki co-i to biorąc pod uwagę "pudrowanie statystyk" i kreatywną księgowość partii i rządu zarazem. Ale ostatecznie trzeba na końcu brać wszelkie plusy i minusy-aby poznać obraz sytuacji.

Czego politycy-populiści baaardzo nie lubią, i woleliby wręcz wyrwać sprawie kark.

Albo też do końca udawać, że wszystko jest na plus-aż "minusy" wjadą na całego, i sprawiedliwie raptownie zniweczą "a miało być tak dobrze" obraz. I będzie "dlaczego jest w takim razie
@Klepajro: no nie głosuję -- I na konfederecję też :)
Chciałem sprawdzić w jakimś niezależnym miejscu tezę że są najtańsze i znalazłem ¯\
(ツ)_/¯
A to, że przy naszej marnej płacy nie stać nas na taką ilość benzyny co Niemca to jest to fakt znany od dawna. Jednak patrząc pod kątem wspólnej waluty jaką jest euro, to i tak mamy tańsze paliwo niż zachodnie kraje i takie reklamy kłamstwem nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Loginsrogim:

Polak zatankuje za średnią krajową 808 litrów, Niemiec – 1786

iPhone też powinien mieć cenę dostosowana do zarobków w kraju? Bo to przeliczenie mówi czy w danym kraju zarabia się lepiej czy gorzej, ale niewiele o tym czy cena produktu ma sens i jako argument przeciw jest nieracjonalne.
I po #!$%@? mnie #!$%@? #!$%@?. #!$%@? w dupę #!$%@? #!$%@? w dupę #!$%@?. Niech se tam u siebie na Podlasiu pokazują #!$%@? takie #!$%@? plakaciki #!$%@? mać. Ale nie do mnie tak, tak do mnie nie!!!