Wpis z mikrobloga

@prostamol_ „To jest niemożliwe, taki kamień by Ci uszkodził moczowód a w ogóle to by nie przeszedł tylko utknął. 2/10 bo odpisałem”

Nie ma tak. Moj sasiad ma już taki kubek z kamieniami na kazdej imprezie z rodzicami go pokazuje (65 lat). Da się i większe okazy wysikać. Także ten, wszystko niestety przed nami.
  • Odpowiedz
@Rustyyyy: "opowiem jakie najczęściej popełniamy błędy, które PREDYSPONUJĄ do postawania kamieni nerkowych.

Czyli nadal to samo co napisałem już wielokrotnie tutaj, zwiększają ryzyko, a nie wywołują.
  • Odpowiedz
@bobikufel: Można się regularni badać, można poprawić dietę. Jak widać można to trochę jak ze szczepieniem się. Można być typowym wykopkiem z dużą szansą na zarażenie a można mieć 4% szansy na zarażenie.
  • Odpowiedz
@Rustyyyy:
tak jak pisałem wcześniej, możesz omijać wszystko i miec kamienie, albo robić wszystko przeciwko i nie mieć kamieni.
Głupie, ale tak wyszło w badaniach, tak samo z genetyką. badania nie wykazują na skłonności przekazywane genetycznie
  • Odpowiedz
@bobikufel: Co nie zmienia faktu ze pisanie:

poszedłem do Urologa i ten mi opowiada:"Wie Pan co? badałem w Niemczech możliwe przyczyny powstawania kamieni, 20 lat, przebadaliśmy około 100tys. osób. Setki milionów euro wydane na badania. Badaliśmy pod kątem jedzenia, ilości wody, genetycznym. I wynik wyszedł Zdecydowanie zaskakujący. Nie wiadomo co powoduje kamienie nerkowe i jak ich unikać."


jest głupie, bo sugeruje to ze nie warto nic robić bo badania za
  • Odpowiedz
@emrek: Mialem tak samo.

USG: paaanie, nie ma zadnych kameni, musial pan wysikac albo w ogole pan zmysla.

Tomografia: 3 w lewym kielichu, 2 w prawym, no i jeden w prawym moczowodzie powodujacy piekielny bol xDDD

Powinni od razu wysylac na tomografie, a nie robic kolejki do usg.
  • Odpowiedz
Mojemu dziadkowi też mówili że będzie miał operacje bo ma kamienie w nerkach. Po tym jak przez kilka miesięcy pił zioła zlecone przez zielarza, lekarze dziwili się, że kamieni już nie ma.


@ukradlem_ksiezyc: Dawaj nazwe tych ziol, szypko!!11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@srgs: ja byłam w szpitalu z panią która miała kamicę od wielu lat i miała też dwie córki. Zapytałam ją co bardziej bolało i powiedziała, z pocałowaniem ręki wymieniłaby 1 kolkę nerkową na 10 porodów. Fun twist: miała atak w ciąży więc zero mocnych leków, nie można zrobić prześwietlenia ani nic. Mówiła, że gdyby nie dzieci i mąż to by chyba strzeliła samobója z tego bólu
  • Odpowiedz