Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@bobikufel Przecież wiedza co powoduje kamienie jest powszechna. Nie mogą się one brać z cudownej energii z kosmosu.

Wszystko zależy u kogo jakie konkretne kamienie się pojawią... Jeśli szczawianowe to czas przestać chlać cole, energetyki i żreć zupki chińskie. A jeśli na przykład wapienne to ograniczyć spożywanie wody wysoko mineralizowanej oraz kranówy a zacząć źródlaną.

Zresztą, to i tak tylko oddala w czasie tak naprawdę kolejne narodziny.
myślę, że jednak powodują, bo znam osoby, które miały takie kamienie i właśnie ich dieta obfituje w szczawiany plus energetyki.


@little_muffin: no ale badania tak nie myślą
MOGĄ POWODOWAĆ, ale nie muszą, nie musisz mieć złej diety a nadal się bedzie odkładać,
Żadne badania nie udowodniły tej teorii.
Przecież wiedza co powoduje kamienie jest powszechna. Nie mogą się one brać z cudownej energii z kosmosu.

Wszystko zależy u kogo jakie konkretne kamienie się pojawią... Jeśli szczawianowe to czas przestać chlać cole, energetyki i żreć zupki chińskie. A jeśli na przykład wapienne to ograniczyć spożywanie wody wysoko mineralizowanej oraz kranówy a zacząć źródlaną.

Zresztą, to i tak tylko oddala w czasie tak naprawdę kolejne narodziny.


@Baba_Yagi: Wiemy że przez palenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Baba_Yagi: jedzenie duzych ilosci cukru, podnosi cukier we krwi, organizm chcac wyregulowac cukier powoduje ze czesto oddajemy mocz, ma to tez jakis wplyw na wapn w organizmie.
No wiec pomimo ze bedziemy duzo pic, duzo sikac, to bedziemy sie odwadniac, suche usta, bole glowy, no i mowi sie o tym ze taki stan moze powodowac odkladanie sie kamieni nerkowych.
@EWRNB: Ból kolki nerkowej to jest jakieś nieporozumienie. Miałem w tym roku akcję z obiema nerkami w odstępie jakichś 2 miesięcy, 2 x SOR, na szczęście w obu sytuacjach po drodze kamienie się rozdrobniły i nawet nie wiem, gdzie się podziały.
@bobikufel

Kamienie u mnie w rodzinie mam ja, ojciec i moja siostra.

To oznacza ze mamy skłonność do powstawania tychże. Wiem też co każdy z nas je, oraz co sprzyja powstawaniu kamieni szczawianowych w naszym wypadku.

Wiem też kiedy miewałem je częściej, a kiedy mniej - i co było czynnikiem zmieniającym sytuację.

Chcesz mi wobec tego powiedzieć że sobie coś wymyśliłem?
A to już kosmos którego żadne badania znalezione w google tego nie potwierdzają,


@bobikufel: bo takich rzeczy nie uczy się w 5 minut sprawdzając google, podobnie jak w 5 minut nie zostaje się ekspertem od szczepionek, inflacji czy co tam jeszcze ludzie na wykopie opanowują i potem pouczają innych.

Opisywali przypadek, gdy po przeniesieniu w gorący klimat u białych pracowników błyskawicznie pojawiły się kamienie nerkowe związane z mocną utratą wody i
A reszta to pewnie genetyczna sklonnosc i tyle.


Kamienie u mnie w rodzinie mam ja, ojciec i moja siostra.

Chcesz mi wobec tego powiedzieć że sobie coś wymyśliłem?


@Baba_Yagi: No właśnie Badania nie udowodniły genetycznych zależności, tak samo nie udowodniły że DANA DIETA wywołuje KAMIENIE NERKOWE. Zdeycodwanie jeżeli DANA OSOBA ma skłonności to te czynniki czy to szczawianowe czy wapienne sie gromadzą w nerkach.

Nie mówie że TAK NIE JEST, mówie
bo takich rzeczy nie uczy się w 5 minut sprawdzając google,


@tomtom666: stąd ufam ziomkowi co pracował w tym temacie 20 lat? i badał to na wszystkie możliwe sposoby w największym labolatorium zajmującym się kamicą nerkową na świecie?

5 minutowy wywiad w google tylko to potwierdził
@toworel: Jesteś pewien, ze większych nie da się wysikac? Ja mam 5mm w nerce i narazie tam sobie ma być bo może sie rozpuści xD ale we wrześniowym ataku kolki, tez jednego wysikałam, ale niestety nie złapałam xD
@bobikufel

Ojciec rodzi średnio jeden na rok, siostra podobnie, ja natomiast kilka lat temu prawie umarłem z tego powodu i było to dla mnie powodem by sprawdzić wszelkie możliwe zależności. Badań jest mnóstwo i z pewnością jakbyś chciał to możesz je sobie znaleźć - kolega wyżej podał ci jeden link.

Przykro mi, ale tak samo jak ty mi nie wierzysz, tak samo ja nie wierzę ci że "widziałeś" badania które przeczą temu