Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zapalka: teoretycznie da się wysikać bo przewód moczowy jest miękki i trochę rozciągliwy, więc jakoś ten kamień ma szansę się przepchać, ale będzie bolało. Średnio przewod moczowy dorosłych mężczyzn ma właśnie 5 mm, stąd to jest taka granicą, że do 5 mm się samemu rodzi, a większe rozbija. Tylko jest taki szczegół, że kobiety zwłaszcza drobne maja mniejsze narządy, moje przewody mają np. 3 mm, a zasady te same xD

Jeśli
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Cinex: Z tym piwem to mit powtarzany przez piwoszy którzy sobie tak usprawiedliwają chlańsko ;) Piwo wręcz może się przyczynić do powstawania niektórych typów kamieni. Oczywiście lepiej pić piwo niż nic, ale lepiej pić wodę niż piwo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@toworel: no nie zgodzę się. Miałem taki 8 mm i nie chcieli tego usuwać laparoskopowo. Miałem wysikać i to zrobiłem. A kamień był typowym kryształem, nie taki gładki jak ten.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@toworel: brałem jedynie przeciwbólowe. Nikt nic konkretniejszego nie przepisał. Jedynie jakaś woda z kartonu z apteki jako wspomagacz. Byłem na kontraście w szpitalu, później raz na usg. Męcz się pan bo rozbijać nie będziemy. Nie wiem czy za mały nie był, no i był tylko jeden.
Dziedziczne to nie jest, u mnie nikt nie miał. Ja poza jednym z 10 lat temu, do dzisiaj nic nie mam.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zapalka: nie ma to badanie związku z kolonoskopią :) Dostajesz kontrast z kroplówki do żyły. To jest takie dziwne uczucie trochę tak mrowi i łaskocze jak ten kontrast się rozchodzi, a potem trochę czujesz parcie na pechęrz, ale nic nie boli. Czekasz 15 min aż ten kontrast doleci do nerek i potem Ci robią kilka zdjęć rtg w odstępie 15 minut. Jak pójdziesz w leginsach bez grubej gumy i sportowym biustonoszu
  • Odpowiedz
@nika_blue: dzięki za szczegółowy opis :) ale ja właśnie dostałam do tego badania skierowanie na fortrans (środek przeczyszczający) wiec zakładałam ze trzeba go zastosować może dlatego żeby jakieś gazy jelitowe nie zasłaniały układu moczowego(?). Jak miałam robione rtg podczas ataku kołki nerkowej to właśnie nic nie było widać na zdjęciu przez te gazy..
  • Odpowiedz
@toworel: Sam wysikałem 7,5mm kamienia ponad 10 lat temu, który spowodował mi zator nerki, ból nie do opisania, moczowód podrażniony przez dobry tydzień czasu. Też początkowo miałem mieć zabieg ultradźwiękami, ale spróbowano, abym sam "urodził" te cholerstwo. Także wątpię, aby op rzucał baita, tylko wypada łączyć się z nim w bólu, gdy sika ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz