Wpis z mikrobloga

#koronawirus
Słowo na dobranoc. Jesteśmy na drugim miejscu NA ŚWIECIE jeśli chodzi o zgony z powodu covid - dziś +570. Zaraz za równie „wolnościową” Rosją. Tuż przed równie „oświeconą” Ukrainą. Doborowe towarzystwo, nie ma co.

Brawo szury, brawo. Naprawdę człowiekowi opada wszystko, gdy czyta jeszcze na głównej te wasze wysrywy, te brednie, gdy widzi ten pokaz ciemnoty, kołtuństwa i czystej, ludzkiej głupoty, rodem z zapadłej wiochy na końcu cywilizowanego świata. I najgorsze, że często głoszą ją ludzie młodzi, wydawałoby się wykształceni, z wielkich miast. Szkoda słów. A przede wszystkim szkoda ludzi - że umierają tak bezsensowną śmiercią. #takaprawda #polska #medycyna
kociooka - #koronawirus 
Słowo na dobranoc. Jesteśmy na drugim miejscu NA ŚWIECIE jeś...

źródło: comment_1638396534dJPTuXp5a0Raab3IhlA4oD.jpg

Pobierz
  • 87
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 61
@kociooka: jakość służby zdrowia też jest kluczowym czynnikiem. Do tego dodaj zamiłowanie do wódki i innego niezdrowego trybu życia. No i jeszcze równanie dopełnij skupieniem się tylko na jednej chorobie. Mówienie, że to wina Polaków, to w sumie racja, bo od lat jebię się pieniądze na 500 plus zamiast na medycynę.
  • Odpowiedz
  • 3
@4000: Mam na myśli podejście ludzi do szczepień, które jest tak samo olewcze jak u nas - bo tylko 38% Rosjan przyjęło 2 pełne dawki. To jeszcze mniej niż u nas
  • Odpowiedz
Słowo na dobranoc. Jesteśmy na drugim miejscu NA ŚWIECIE jeśli chodzi o zgony z powodu covid - dziś +570. Zaraz za równie „wolnościową” Rosją. Tuż przed równie „oświeconą” Ukrainą. Doborowe towarzystwo, nie ma co.


@kociooka: Wszystko na wschód od Odry to jedna i ta sama swołocz, nie wiem czego oczekujesz. To, że Polacy w ramach reperowania swojej tragicznej samooceny nie mogąc się pogodzić z rzeczywistością stawiają się wyżej od Ukraińców to
  • Odpowiedz
  • 203
A co powiesz o postepowych Niemcach ktore sa 5te na swiecie? Nie osmieszaj się i nie zwalaj wszystkiego na szurów. Są też inne czynniki niż poziom wyszczepienia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 220
@kociooka: tak, to wina szurów, że na grypkę umierają starsze osoby najczęściej z chorobami współistniejącymi lub grubasy nie dbające o zdrowie xD
Mi też opada wszystko gdy widzę takie wysrywy na podstawie dwóch danych z tabelki pisane przez wielce oświeconych ludzi gardzących tymi którzy nie wierzą w te brednie rządowe.
  • Odpowiedz
  • 2
@Pavlo88: Odpowiedz mi na pytanie - czy średnia liczba chorób współistniejących u Niemców jest większa niż u Polaków? Nie sadze. Myślę, że to są zbliżone wartości.

Teraz sobie spojrzyj na „Germany” w tabelce - jest tam o 1/3 więcej zachorowań niż u nas. I o ponad polowe mniej zgonów. Jedyna różnica? U Niemców pełną dawką zaszczepionych jest 68,5% populacji, u nas 53,8%.
  • Odpowiedz
  • 15
@kociooka jedyna roznica. XD Poziom sluzby zdrowia i wydatki na nia sa o wiele wieksze niz w naszym kraju. Logistyka szpitalna pewnie tez...
  • Odpowiedz
  • 1
@Killson:
To tak jak powiedzieć:

18-latkowie umierają na raka.
72-latkowie umierają na raka.

Czy oba zdania są prawdziwe? Tak.
Czy na raka umierają młodzi ludzie? Tak.
Czy tak samo często? Nie - 60-70% wszystkich diagnozowanych nowotworów dotyczy ludzi po 60.

Wytłumaczyłam wam to najlepiej jak potrafiłam - jak totalnym troglodytom i debilom.
  • Odpowiedz
Jedyna różnica? U Niemców pełną dawką zaszczepionych jest 68,5% populacji, u nas 53,8%.


@kociooka: Druga różnica jest taka, że Niemcy wydają na funkcjonowanie samych Krankenkasse prawie tyle, co Polska na cala ochrone zdrowia. A na ochrone zdrowia jako taką natomiast 400 miliardów euro w porownaniu do 147 miliardów zlotych w Polsce.
  • Odpowiedz
@kociooka: "colleration doesn't mean causation" ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tak mawiaja anglosasi. Podpisuje sie pod tym paroma rekami:) poprostu trzeba nieco wiecej policzyc zeby sie upewnic ze ma to sens co przedstawiasz.
  • Odpowiedz