Wpis z mikrobloga

Pierwszy post, więc cześć wszystkim.

Macie jakieś dobre rady i przemyślenia dotyczące klocków hamulcowych w tarczówkach pod kątem jazdy w zimę (deszcz i śnieg)?

W przeciągu ostatniego miesiąca dokonały mi żywota Jagwire półmetaliczne (czerwone), ale miały już trochę na karku więc uznałem że po prostu nadszedł ich czas. Zamówiłem ceramiczne klocki od szajbajka, ale już tego żałuję bo mam wrażenie że pokonała je dzisiejsza podróż z pracy - 14 km we w miarę mocnym deszczu. Mniej więcej w połowie drogi klamka zaczęła dochodzić do samej kierownicy, nie byłem w stanie nawet zblokować tylnego koła na mokrej nawierzchni. No i wbrew zapewnieniom w opisie, piszczały niemal tak samo jak półmetaliki na przedniej osi.

Hamulce to TRP HY/RD. O dziwo z przednim nie mam takich problemów, ale domyślam się że podczas jazdy więcej syfu leci na tylny hamulec.

#rowery #rower #gravel
#wykoptribanclub
  • 9
Hamulce to TRP HY/RD.


@topol817: Mam te hamulce i nic się nie dzieje, coś musiałeś popsuć. Co do piszczenia jak tarcze mokre to wszystkie z początku hamowania wyją.

edit. W linku masz opis trzech rodzajów.
@sargento raczej importuje z chin i rebranduje

@4x80 Nie za bardzo wiem co tam można popsuć. Wątpię też żeby problem leżał w hamulcu, bo podczas porannej podróży w suchych warunkach nic złego się nie działo. Również na początku powrotu w deszczu było jeszcze ok.
@4x80 : I dzięki za link. Ogólnie kojarzę czym się różnią poszczególne typy klocków, nie spodziewałem się po prostu że te ceramiki będą aż tak kiepskie. Korzystasz z którychś z tych nukeproofów
Korzystasz z którychś z tych nukeproofów


Na razie nie, mam jeszcze sklepowe w hamulcach ale nie wiem co tam siedzi. Hamulce przysłane z decathlon.fr. Kupiłem na próbę Shimano i na nich pisze że z żywicy ale nie testowałem.

Wątpię też żeby problem leżał w hamulcu


Czasem na pusto nie naciskałeś klamek? Ogólnie tylny hamulec musi być dobra linka, dobry pancerz i dobrze poprowadzone bez zbędnych ciasnych łuków.

@topol817:
4x80 - > Korzystasz z którychś z tych nukeproofów

Na razie nie, mam jeszcze sklepo...

źródło: comment_1638387942DLrsPZYP6NnLHXD90BK0yy.jpg

Pobierz
@4x80: Ogólnie do momentu w którym zacząłem jeździć niezależnie od pogody nie mialem żadnego problemu z tym hamulcem. Hamulce niedawno odpowietrzone (zakładam że poprawnie bo w szczególności tylny odczuwalnie się poprawił). Przy wymianie klocków musiałem tylko wcisnąć trochę tłoczki, bo się już mocno dopasowały zakresem do poprzednich, zużytych. Poza tym pancerz i linka są w miarę świeże (zestaw Jagwire Pro). W weekend zdejmę klocki z tylnego hamulca żeby zobaczyć czy to
@topol817: Też tak miałem, po prostu regulacja linki/hamulca, pancerz się mógł zasyfić podczas jazdy w deszczu - klasyka w Tribanie. Same klocki możesz potraktować papierem ściernym, a linkę po prostu napnij.
Co do klocków, sam jeżdżę na chińskich ceramikach i ceramiki to na pewno nie są bo piszczą na mokrym, ale przyznać muszę że nie są dużo gorsze od Jagwire'a a są cztery razy tańsze :D