Wpis z mikrobloga

Mirki,

Tak się zastanawiałem ostatnio nad zarobkami, życiem w Polsce.
Ile Waszym zdaniem powinno się zarabiać miesięcznie we dwójkę, aby pomyśleć o mieszkaniu, samochodzie za 50k i dzieciaku?

Więc pytanie do Was - przy jakim poziomie wynagrodzenia zdecydowalibyście się na powyższy zestaw?

Rozkminialiśmy ostatnio z różowym i tak w sumie nie znaleźliśmy konsensusu. Jak na PL nie zarabiam źle, choć nieregularnie z uwagi na branżę i nie mam odpowiedzi. Wiadomo, są ludzie którzy żyją ponad stan, fura musi być a na obiad najtańsza szynka, ale zastanawiam się jak podchodzą do tego osoby zdroworozsądkowe.

#rozkmina #kiciochpyta #polska
  • 30
14k netto na dwie osoby


@ved-: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Chyba w Warszawie. Chłopie, większość ludzi w życiu takich pieniędzy nie zobaczy na oczy, a dzieci i dom oraz samochód ma.
@ved-: ej to mogłeś równie dobrze strzelić, że za 20k miesięcznie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Kurcze, o ile 14k nie jest jakąś granicą nieosiągalną z sensownym wykształceniem - to nie przesadzajmy jednak.
@onionhero: duzo wpływa na to czynników, można kupić mieszkanie za 200k w średniej wielkości miejscowości a można w Trójmieście trzy pokoje za prawej 600k także to kwestia gdzie kto chce się osiedlić i w jakim standardzie
@Wogybogy: No nie wiem. Teraz może 9k plus 500+. Mieszkanie, OC i AC x2 oplaty, studia daje 2,5k zostaje 6,5k na jedzenie ciuchy i oszczędności. Przecież za to się da przeżyć godnie(narazie)
@NagiMiecz: @graf_zero:
8k razem czy 8k każdy? Razem z żoną mamy jakieś 8k netto, miasto prawie 200k mieszkańców, dwójka dzieci. Żyć się da, ale ale nie powiem żeby to było komfortowo ( ͡° ʖ̯ ͡°) Może gdyby nie kredyt.