Wpis z mikrobloga

Cześć,
Chorowałem na popularny #koronawirus równo rok temu i wtedy miałem szczęście przechodząc go łagodnie.
Co warto się dziś zaszczepić? Rozumiem, że jak wsiądę do pociągu szczepień to już go nie zatrzymam?
Moja jedyna obawa to ewentualne powikłania po szczepionce, znam osoby które szczepionka bardziej sponiewierała niż mnie choroba.
Może byliście w podobnej sytuacji? Co zrobiliście?

#koronawirus #zdrowie #szczepienia
  • 6
  • Odpowiedz
@bamsebjorn: policz sobie procentowe ryzyko zachorowania na covid vs ewentulane negatywne skutki szczepionki. W jakiej jestes obecnie kondycji? Ile masz lat? Czy masz nadwage? Czy masz przewlekle choroby? Jak wyglada Twoja dieta? Czy chodzisz na silownie? Czy uzywasz suplementy diety? itd itp
  • Odpowiedz
@bamsebjorn: Też jestem ozdrowieńcem, też przechodziłem łagodnie i nie tknę tego gówna.

Mówiąc szczerze - wiedząc, że COVID jest dla mnie niegroźną chorobą to wolałbym zamrozić swoje skażone gile i je zjadać w celu wywołania kontrolowanego wtórnego zarażenia i uzyskać w ten sposób nowy certyfikat COVIDowy niż pozwolić sojowym terrorystom na decydowanie o moim ciele.

Ale ja to ja - jestem cynikiem i niespecjalnie przepadam za ludźmi, więc nie sugeruj się
  • Odpowiedz
@bamsebjorn:
na 95% masz pamięć immunologiczną tzn że złapiesz ale przejdziesz LŻEJ niż poprzednio.

ja LVL 40, przeszedłem w wrześniu 2020, trzy dni gorączka 37-38, dreszcze, bóle mięśni i kości, ogólnie słabe samopoczucie, potem poprawa i strata węchu na trzy dni.
14 miesięcy później złapałem znowu, jeden wieczór "jakby mnie coś brało" 37,5 raz zmierzone. następny dzień super samopoczucie ale utrata węchu na 3 tygodnie.

imo to świadczy o tym że
  • Odpowiedz