Wpis z mikrobloga

Dostałem zdjęcie z pomiaru odcinkowego. Podobno był już wyłączony, ale jednak chyba niekoniecznie...
Odcinek za Piotrkowem w stronę Łodzi. Nowy odcinek "gierkówki" i jest zrobione ograniczenie odcinkowe do 70km/h
Absurd...
No ale zdjęcie jest i zastanawiam się jak się z tego wymigać, bo to jest absurdalne.
Czy jeśli podam, że autem kierował mój znajomy z Chin to nie ma ryzyka, że coś się zadzieje?

#fotoradary #mandat
  • 5
@E_L_: tamten odcinek to chyba zostal jednak? Zdjeli ten za piotrkowem w strone czestochowy.
W kwitach ktore dostales przeciez masz opisane wszystko co i jak, jak nie kolekcjonujesz punktow to najbardziej sie oplaca przyznac.. Niewskazanie sprawcy to chyba piec stowek z tego co pamietam, a mandat chyba jednak nizszy dostales ;)
@swiniakstatysta: Generalnie wszystko jasne, ale zastanawiam się czy jeśli podałbym znajomego Chińczyka to czy oni są w stanie w ciągu 1 roku cokolwiek z tym zrobić? Przecież nie wyegzekwują od niego nic, a w ciągu roku następuje przedawnienie.
Chodzi mi tutaj, aby nie dokarmić tego systemu za absurdalne "wykroczenie"...
@E_L_: a tego to juz nie wiem, mozliwe...

Innym sposobem na ucieczkę przed odpowiedzialnością jest zrzucenie winy na obcokrajowa. Kierowcy wyszukują np. na portalach społecznościowych dane obcokrajowca i w formularzu przesłanym przez ITD wskazują jako kierowcę obywatela obcego kraju. Oszustwo można wykryć, jednak potrzeba na to czasu, więc ITD nie ściga takich osób.


https://motoryzacja.interia.pl/raporty/raport-fotoradary/polowanie-na-kierowcow/news-sprawdzone-sposoby-by-uciec-przed-fotoradarem,nId,1584264

hm, no pytanie tylko jakie konsekwencje jak Ci udowodnia oszustwo ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@E_L_: widać na zdjęciach Twoją twarz? Jeśli tak to raczej na pewno zostanie wysłane zapytanie do starostwa z prośbą o przekazanie wizerunku ze zdjęcia do dowodu. Domyślam się że nie masz azjatyckich rysów twarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem dokładnie jaka jest kara za błędne wskazanie kierującego, ale jeśli będą problemy z potwierdzeniem Twojej wersji to zostaniesz wezwany do siedziby/delegatury celem złożenia wyjaśnień: standardowa procedura przy