Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W tamtym roku, 11 miesięcy temu otrzymałem od rodziców DAROWIZNĘ 100 000zł na zakup mieszkania (przelew na konto).
Niestety przeoczyłem z różnych powodów termin 6 miesięcy na złóżenie SD-]Z2...

Czy mogę teraz coś zrobić w tej żeby uratować sytuację i nie oddawać części pieniędzy które dostałem od rodziców?
Fakt, moja wina, niedopatrzenie, ale czuje się rozgoryczony jak będę musiał część pieniędzy które odkładali rodzice oddać państwu...

Co ewentualnie, gdybym po prostu przemilczał temat - czy duża jest szansa że US się do mnie dobierze?
Kara będzie dużo wyższa niż ewentualny podatek teraz?

Z góry dziękuję za pomoc

#urzadskarbowy #us #podatki #przelewy #bankowosc #bank #pieniadze #finanse #przelew #ekonomia #pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #pomocy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61a6269c596226000a578cad
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
 W tamtym roku, 11 miesięcy temu ot...

źródło: comment_1638292552RX3AsKOsjyyhwgqpBn8dW7.jpg

Pobierz
  • 14
OP: @debenek
przelew zwrotny nie wchodzi w grę, autentycznie nie mam już tej kasy, poza tym minął rok, tylko zwróciłbym na siebie większą uwagę US i mimo ponownej deklaracji to #!$%@? mi karę za te 11 miesięcy od otrzymania deklaracji (mimo że ją zwróciłem). Jeszczde pewnie tym bardziej nałożyliby karę za kombinowanie

o czynny żal pytałem.. dzwoniłem nawet do 3 US (mojej małej miejscowości, do Krakowa i stolicy żeby wykluczyć jakieś
@AnonimoweMirkoWyznania:

Potraktujcie to jako pożyczkę a nie darowiznę.

Zapłać PCC od pożyczki (0.5%) i złóż czynny żal.

W innej formie czynny żal nic nie da. Nie poniesiesz kary, ale zaległy podatek trzeba będzie zapłacić.

Pożyczkę można spłacić lub nie :)