Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Ponieważ część osób mnie kojarzy, piszę z anonimowych.
Zbliżają się ciężkie czasy dla mojej branży. Muszę uciekać do innej. Studiuję Zarządzanie gdzie mam też zajęcia z javy i pythona. Rok temu liznąłem javascripta, cssa i htmla. Postawiłem stronę na Wordpressie i nie mam problemów z aktualizowaniem tej strony lub migracją plików, etc. Na moim miejscu pchalibyście się w testera manualnego, admina lub PMa? Przeglądając ogłoszenia w zasadzie wszędzie jest konieczne doświadczenie, a moje jest bardzo ubogie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pracait #java #krakow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61a61f72596226000a578c0e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Ponieważ część osób mnie kojarzy, p...

źródło: comment_1638292536d8x4d9trRhgwuPLgSaEWsE.jpg

Pobierz
  • 15
Doradziłbym ci.. idź kolego na kurs CCNA, sieci są stosunkowo proste i pieniądze się zgadzają. Nie musisz od razu celować w korpo typu CISCO, możesz zdobyć podstawy w "gówno" robocie, np w szkole, czy udzędzie gminy itp.
OP: @wormik: ofert na junior testera oraz junior PMa jak na lekarstwo. I wymagają doświadczenia. Może lepiej helpdesk?
@sman: tylko, że nie do końca czuję opiekowanie się siecią. Testowanie mi się podoba (miałem okazję widzieć pracę testerów).
@psposki: że niby lepszy byłby bootcamp? :D Nie, dziękuję.

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
@AnonimoweMirkoWyznania ciężka sprawa - podstawa to ISTQB, ale ogólnie samego certyfikatu nie poleca się robić na poziomie 0, bo bez kontekstu ( i przykładów z życia) jest trudna do zrozumienia. Na pewno odradzam Bootcampy, moim zdaniem szukaj pracy jako junior i wskazuj na rozmowach, że chcesz się rozwijać w kierunku zarządzania
@AnonimoweMirkoWyznania i ja też o tym - przemyśl co sprawia Tobie największą satysfakcję i idź tą drogą. Nie patrz na zasadzie "QA (tester) zarabia więcej więc nim będę". Jak ogarniesz co sprawia Tobie największą frajdę to wtedy idź w tym kierunku.
@fajq Tak, sieci mozna się w rok nauczyć, nie ma takiej opcji z programowaniem, progres jest po prostu szybszy. Co znam ludzi to każdy mówi że sieci są łatwiejsze i w programiwaniu nie dali by rady. Spoko jest to ze zwykle pracujesz w ruchu - trzeba podejsc do laba , przepiac kabelek itd.

Sieci nie polegają na opiekowaniu się nimi, a przynajmniej nie tylko - inzynier zajmuje sie projektowaniem i wdrażaniem systemów
@sman: Nie wiesz o czym piszesz xD. CCNA to są podstawy podstaw i nawet jak zdasz ten egzamin to nie możesz powiedzieć, że znasz się na sieciach. Sieci to jest tak szerokie zagadnienie że sobie nie wyobrażasz. Jeszcze wyjeżdżasz z packet tracerem, że tam nauczysz się konfiguracji. Po CCNA to będziesz się nadawał żeby pracować na jakimś helpdesku czy innym monitoringu. W PT Możesz nauczyć się konfigurować jakiś prosty routing, vlan
@fajq Tak. bo kodowac to sie w rok mozna na muczyc i byc na topie xD. Gdzies trzeba wystartowac, im wczesniej tym lepiej. wg mnie w sieciach jest latwiej wystartowac, to wszystko. Pieniadze na wysokim poziomie sa nawet chyba lepsze. Tzn zostac architektem w wieku przed 30 jest duzo latwiej w sieciach, znam takie osoby, natomiast nie znam takich w programowaniu (c++ glownie telekomunikacja) zarobki tez oczywiscie takich osob to kosmos, 50-60k