Wpis z mikrobloga

Czyżby nowy Wiedźmin się szykował?

Szefowie CD Projektu na telekonferencji z inwestorami po publikacji najnowszych wyników finansowych zapewnili, że trwają już prace nad kolejnymi dużymi grami. Więcej szczegółów zostanie ujawnionych najwcześniej w 2022 roku.

Jak podkreśla prezes polskiej firmy - Adam Kiciński - nowe produkcje obecnie są w tak zwanej fazie R&D, czyli badań i rozwoju, podczas której deweloperzy eksperymentują z różnymi pomysłami i założeniami.

- Po wydaniu next-genów będzie odpowiedni moment na ogłoszenie, że pracujemy nad dwoma projektami AAA - obiecuje menedżer, odnosząc się do premiery Cyberpunk 2077 i Wiedźmina 3 na PS5 i Xbox Series X/S. Rodzima spółka chce równolegle tworzyć dwa tytuły


https://www.eurogamer.pl/articles/2021-11-30-nowe-gry-cd-projektu-w-fazie-badan-zapowiedz-w-2022-roku?fbclid=IwAR0Y75baTlKWCA7DP4sXn17JlMJYA-ky22-Rp44TCVacQvszBnfQoa-cteo
#cyberpunk2077

#cyberpunk2077 #wiedzmin
  • 7
@arkan997: a czym myslisz, ze jest ten 'other projects' na wykresach? ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jest ta sama sytuacja jak byla z cyberpunkiem podczas produkcji wiedźmina 3 - mały zespół prototypuje i prowadzi prace pre-produkcyjne na grą powiązaną z drugim IP.
@Smartek:
Raczej klepanie multi do W3 mija się z celem bo dobudowanie *jakiegoś* multi do 6+ letniej gry po lekkim liftingu (bo nie oszukujmy się, że nadchodzący remaster diametralnie poprawi wygląd gry) mało kogo przyciągnie a i tych co przyciągnie pewnie nie zatrzyma na długo o ile to by nie był naprawdę przemyślany i duży contentowo projekt ale wtedy musiałby być raczej płatny, na co gracze by kręcili nosem.

Raczej zakładam,
@stary_pijany:
Nie sądzę, chociaż mógłby (przynajmniej mówiąc stricte w kontekście Wiedźmina 3 a nie Cyberpunka).
W3 jest znany z tego, że gra była mocno downgradowana graficznie (między innymi) w okresie po pierwszym trailerze a przed premiera bo w połowie produkcji obudzili się, że to co mają w ogóle nie działa na konsolach (brzmi znajomo).

Myślę, że jeżeli było trochę rozumu i miejsca (w co szczerze wątpię) to mogli zachować sporą część
@slums: Ja od W3 się odbiłem po kilku godzinach gry. Może bym po nextgenie sobie wrócił na XSX, ciekawe tylko o ile lepiej to na konsolach będzie w ogóle wyglądało i czy warto czekać...