Wpis z mikrobloga

#zegarkiboners #zegarki

Cześć, pewnie głupie pytanie
Mam problem z regularnością noszenia swojego zegarka przez co mechanizm automatyczny często się zatrzymuje. Pytanie jest takie: czy mogę go ,,nakręcać" kładąc np na subwoofer podczas słuchania muzyki, czy istnieje wtedy ryzyko jego uszkodzenia? Wiem że są dedykowane urządzenia ale wolałbym odłożyć na kolejny zegarek. Zdjęcie pacjenta dla uwagi.
Ps. To chyba zdjęcie ręki jakiegoś Mirka :D
Szymonidessa - #zegarkiboners #zegarki

Cześć, pewnie głupie pytanie
Mam problem z re...

źródło: comment_1638260314ulpVUoXw6vvFYGvXPWrplN.jpg

Pobierz
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szymonidessa: raz na kilka dni go rozruszać, żeby smary nie pozasychały i tyle

@grey09: o ile to nie jest jakis staruszek z lat 60, to nawet tego nie trzeba. Wspolczesne smary nie zasychaja ot tak.

@Szymonidessa: nie wiem o jakim modelu mowisz, ale spora czesc automatow mozna dokrecac recznie jak ci bardzo zalezy. Ale jak kolega wyzej pisze - nie ma takiej potrzeby. Jak stanie, to po prostu nastepnym
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szymonidessa: kilka ruchów koronka jeśli jest opcja dokręcania przed spaniem i będzie ok. Ale z drugiej strony, dokręcanie powinno służyć temu byś uruchomił mechanizm, a dalej powinien dokręcać się samoczynnie na nadgarstku.
Masz przykład tego dlaczego automat to dla większości przerost treści nad formą. Było brać kwarca, od Citizena z RC i fajrant. Żadnych zmartwień.

Alternatywnie, olej to, że się zatrzymuje. Ustawianie go na nowo po zatrzymaniu traktuj jako cechę/urok i