Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, zaczyna do nich docierać, że to już jest ich koniec?
Czy jeszcze nie?
Myślicie, że jeszcze mają szansę coś odmienić?
( ͡° ͜ʖ ͡°)

#kosciol #bekazkatoli #katolicyzm #bekazkatoli #neuropa #4konserwy #bekazprawakow #watykan #konfederacja
Pobierz s.....s - Jak myślicie, zaczyna do nich docierać, że to już jest ich koniec? 
Czy je...
źródło: comment_1638259277fRbZsuDWcKgf8GqqWsdt4Y.jpg

Za kolejne 10 lat niepraktykujących będzie więcej od praktykujących?

  • Tak 90.6% (532)
  • Nie 9.4% (55)

Oddanych głosów: 587

  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@szunis: myślę, że proces laicyzacji społeczeństwa będzie postępował w miarę wymierania jak pokolenia pamiętającego PRL i rozmywania się więzi z dalszą rodziną. KK po '89 zgarnął wszystko co się tylko dało wydoić z młodej demokracji. Niestety, zamiast pozostać obok polityki, oczyścić się i trwać w budowie chrześcijańskiego społeczeństwa, jego przedstawiciele skupili się na mniej lub bardziej legalnym czy moralnym pomnażaniu prywatnych majątków, zdobywaniu władzy i wpływów oraz pudrowaniu brudu i syfu,
ale jak mama każe to lecą do bierzmowania lub lecą do kościoła żeby być chrzestnymi tfu


@tepskiteps: bo są niepełnoletni, a mało kto ma odwagę w wieku 15 lat powiedzieć głośne NIE rodzicom. Na szczęscie dla 98% z nich na tym kończy się ich kontakt z lawendową mafią.
Jak myślicie, zaczyna do nich docierać, że to już jest ich koniec?

Czy jeszcze nie?

Myślicie, że jeszcze mają szansę coś odmienić?


@szunis: Myślę, że skoro utracili wiarę to ciężko będzie się im obudzić.
btw2 Chętnie dorwałbym się do oficjalnych danych po ostatnim liczeniu w kościołach, ale nie wiem niestety gdzie tego szukać.


@szunis: Nieprędko się do nich dorwiesz, analiza danych z liczenia w kościołach, czyli tzw. wskaźników dominicantes i communicantes, zajmuje katolickim statystykom absurdalnie dużo czasu. Już niedługo, bo w grudniu lub styczniu, powinniśmy otrzymać dane zebrane jesienią 2020, więc z około 14-miesięcznym opóźnieniem. Będą one jednak totalnie niemiarodajne przez obostrzenia covidowe z