Wpis z mikrobloga

Może komuś się zechce rano do kawy przeczytać, może ktoś mi podpowie, może ktoś przeżył coś podobnego?

w skrócie: długotrwałe zatkanie trąbki słuchowej

Kilka miesięcy temu będąc przeziębionym przewiałem ucho na rowerze.
Był antybiotyk i krople, ból i zapalenie przeszło, a zostało coś gorszego.
Od tamtej pory już psychicznie nie daję rady. Ciągle mam zatkane ucho, słyszę trzask przy przełykaniu, przy głośnym dźwięku (trzask drzwi, upadek czegoś itd).
2 laryngologów stwierdziło zatkaną trąbkę słuchową, dostałem leki na rozrzedzenie "gluta", który prawdopodobnie tam zalega) leki od alergii, specjalne baloniki do wyrównania ciśnienia (Otovent) ale to nie pomaga za bardzo. Ciągle dbam o wydmuchanie nosa.
Drapię się po głowie, golę się lub głośniej mówię po prostu i nawet wtedy czuję w uchu, że błona bębenkowa się rusza i trzeszczy, jest chyba inne ciśnienie. Strasznie to przeszkadza.
O dziwo słyszę normalnie. Badanie słuchu (audiometria i tympanometria) w normie.

To już się ciągnie tak długo że mam dość po prostu. Wiem, że ludzie mają gorsze problemy, ale normalnie mi życie zbrzydło przez takie coś.
Żałuję codziennie, że wtedy wsiadłem na rower i w wietrzny dzień jechałem bez niczego na głowie.

#zdrowie #depresja #laryngologia #medycyna
#rower bo może stąd ktoś przeżył coś podobnego
PanDanda - Może komuś się zechce rano do kawy przeczytać, może ktoś mi podpowie, może...

źródło: comment_1638247406LS6ppBFCvpihsuxw5ytfE3.jpg

Pobierz
  • 57
  • Odpowiedz
@PanDanda mam podobny problem od pół roku piszczy mi w uchu byłem u 5 laryngologów żaden nie potrafi mi pomóc jeden to mi nawet nawtykał że szukam problemu tam gdzie go nie ma. Lekarz są dobzi w wypisywaniu L4 i leków ale żeby leczyć to już ciężej
  • Odpowiedz
@PanDanda: ja natomiast nie mogę wydmuchać nosa w miejscu publicznym, bo schodzi mi skóra z nosa jak #!$%@?, mam łojotokowe zapalenie skóry, a zima to najgorszy okres ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 1
@wykopyrek

Nie wiem jak inaczej nazwać sytuację gdzie podczas jazdy na rowerze wiał boczny zimny wiatr w ucho.
Byłem u 2 laryngologów, stwierdzili podobnie, niedrożność trąbki słuchowej.
  • Odpowiedz
Nie wiem jak inaczej nazwać sytuację gdzie podczas jazdy na rowerze wiał boczny zimny wiatr w ucho.


@PanDanda: wiatr to wiatr. Zimy wiatr, to zimny wiatr. Infekcja bakteryjna, to infekcja bakteryjna.
Wiatr nie powołuje do życia bakterii z innego wymiaru. Nawet ten zimny.
Lekarz jest od tego, żeby cię wyleczyć. Jeśli ten konkretny nie potrafi, idź do innego.
To nie jest tak, że jak jeden fachowiec nie potrafi położyć płytek
  • Odpowiedz
  • 1
@wykopyrek

Rozumiem już o czym mówisz, próbuję znaleźć pomoc, ale po tylu miesiącach czuję już bezsilność i szukam kogoś komu udało się coś podobnego wyleczyć z pomocą lekarzy, żeby wymienić doświadczenia
  • Odpowiedz
@PanDanda: popros ich o rezonans magnetyczny. U mnie laryngolog stwierdzil ze mam skrzywiona przegrode ale nie moze mi od tego brzeczec w uchu czy miec zawrotow glowy. Zrobili rezonans i ...zmienili zdanie. Operacja i pare miesiecy zanim sie nerwy zregeneruja w nosie.
Jakby zaproponowali czy cos to nie rob w zimie. Powierze w nosie jest po operacji zimne i wszystko boli przez 2-3 miesiace.
  • Odpowiedz
@PanDanda: golym okiem nic nie widac. Ja mialem skrzywiona i laryngolog mowil ze to nic takiego i zebym sie nie martwil. Okazalo sie ze zatyka dziurke w 95% i tylko operacja. Bez skanow to nic nie widac. Na tym skanie bedzie tez widac trabke eustachego czy jak to tam sie zwie i czy jest zwezona badz tylko zatkana.
  • Odpowiedz
@PanDanda: kiedy zdejmujesz aparat? Nie sądzę żeby jakiś radiolog opisał w sposób wiążący MR z artefaktami od aparatu, generalnie możesz spróbować kolejnych konsultacji laryngologicznych (tylko nie zaczynaj ich od tego że byłeś już u innych laryngologów i gówno pomogli - bo na wstępie będziesz spalony)

Tez miałem problem z trąbką (po locie samolotem z katarem), w końcu (w miarę) przeszło.

Generalnie nie słuchaj #!$%@? mireczków niezwiązanych z medycyną bo czytam
  • Odpowiedz
Lekarz jest od tego, żeby cię wyleczyć. Jeśli ten konkretny nie potrafi, idź do innego.

To nie jest tak, że jak jeden fachowiec nie potrafi położyć płytek prosto, to znaczy że mieszkanie jest przeklęte i musisz mieć tam panele.


@wykopyrek: ach klasyka, porównanie lekarza do budowlańca, czaisz że w medycynie jest tak jakby tysiąc razy więcej zmiennych niż w budowlance i takie porównania świadczą o ignorancji, chociaż co do pierwszej
  • Odpowiedz
ach klasyka, porównanie lekarza do budowlańca, czaisz że w medycynie jest tak jakby tysiąc razy więcej zmiennych niż w budowlance i takie porównania świadczą o ignorancji,


Pacjent ma prawo być ignorantem w sprawie medycyny, tak jak lekarz ma prawo być ignorantem w sprawie budowlanki (bo to, hehe, przykleić płytkę do ściany, hehe, co tu może pójść nie tak?).

Leczył? Leczył. Wyleczył? No nie wyleczył. Skomplikowane?

chociaż
  • Odpowiedz
@kofie

Nigdy nie leciałem samolotem. Czuję po prostu trzask w uchu jak przełykam, mówię głośno, no czuję ruch tej błony bębenkowej właśnie od ciśnienia albo gluta tam w środku.


@PanDanda: wyglada podobnie do tego co tez mialem. Mnie chyba zawialo po basenie.
I diagnoza tez podobna - problemy z trabka eustachiusza. Sformulowanie 'sklejonego ucha' rowniez wskazuja
  • Odpowiedz
  • 1
@kofie

Balonik dmucham, potem wpuszczam powietrze z powrotem do nosa i w tym czasie przełykam ślinę. Czuję wtedy pyknięcie o ile wcześniej przy nadmuchiwaniu tego nie było.

Czemu nie dmuchać nosa na siłę? Wtedy też czuję pyknięcie czyli ruch trąbki słuchowej
  • Odpowiedz
Czemu nie dmuchać nosa na siłę? Wtedy też czuję pyknięcie czyli ruch trąbki słuchowej


@PanDanda: Bo wydzielina z nosa może dostać się do trąbki słuchowej i wtedy będziesz odczuwał zatkanie nosa. Sam mam ten problem od dwóch lat. Obecnie jestem po dwóch zabiegach na małżowiny nosowe i czekam na septoplastyke przegrody nosowej. Mam podobne objawy do Twoich, ale mi zabieg delikatnie pomógł.

Spróbuj pić bardzo dużo wody dziennie (2 -
  • Odpowiedz