Wpis z mikrobloga

via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
Mircy potrzebuje rady, a raczej chociaż jednego słusznego powodu i próbuję w tego słynnego iOS. Mam obecnie OnePlus 6 i skuszony weekendowymi promocjami prawie pozostałem przy andku, ale wczoraj mnie tak mnie triggerował ten system że poleciał zwrot na jeszcze nie otrzymany S21. Ten badziew(android) potrafi mi się restartować z byle powodu, a telefon kończy dopiero równo 3 lata. Wiem że dla niektórych to szmat czasu na zmianę telefonu, ale mimo że stać mnie na dobry sprzęt, wolę sobie zaoszczędzić i wydać hajs na coś bardziej przydatnego. Przecież to jakaś pomyłka że fon który jest dalej zachwalany, potrafi przy używaniu wywalić się do boota po 5 razy z rzędu. Ktoś powie że nie kupiłem marki "premium", ale Samsungi i inne mam za sobą, i przerażało mnie to że przez multum defaultowych aplikacji i kij wie czego jeszcze działającego w tle telefon po roku działał fatalnie, a po kilku latach było to samo czyli ścinki i resety z dupy, crashowanie aplikacji. Teraz mimo wszystko skuszony opiniami chciałem dać ponownie szanse Samsungowi, ale chyba będzie ciężko. W OnePlus naprawdę wszystko ze względu chyba na system działało świetnie, ale teraz działa tak że mam zwyczajnie go dosyć. Czy telefony na ios też tak dają dupy po kilku latach użytkowania i jest to celowe postarzanie sprzętu wszędzie, czy to tylko bolączki androida? Mam hajs do wydania i coraz poważniej myślę nad dołożeniem większego hajsu i zakupem np. takiego iPhone 13.
#telefony #android #iphone #zalesie
  • 15
@Tapporauta: Siema, też op6 na pokładzie i też mnie ten telefon #!$%@? już niestety, a szkoda - gdyby miał lepszą stabilność i lepszy aparat, to bym go nie wymieniał bo nie czuję potrzeby. A tak rozważam iphone 13, choć kusi mnie mocno też wersja pro. Inna sprawa, że to są jednak chore pieniądze za telefon...
Swoją drogą, u mnie problemy zaczęły się po aktualizacji do androida 11.
@Tapporauta: parę lat temu zmieniałem telefony jak głupi, topowe samsungi S5-S9, w międzyczasie jakieś topowe xiaomi z tego okresu, ciągle coś było nie tak do czasu aż na początku 2018 kupiłem iPhone X, który mam do dziś.
Od tamtej pory:
Telefon nie zrebootował się sam ani razu.
Ja też nie miałem potrzeby go rebootować - jedynie przy aktualizacjach - wiadomo.
Ani razu nie musiałem robić wipe'a.
To tyle w temacie.
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@Dajpancenta: pech chciał że w drugi próg wpadłem i teraz dołożenie do wersji pro to dla mnie w rozliczeniu końcowym kilka stówek i kusi. Ale będę myślał, dzięki ()
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@mate000: może pech, może kwestia wykorzystywania telefonu. Dużo czasu spędzam w trasie i telefon wtedy leci odpalony na nawigacji, jeśli może mieć to związek, ale rzadko spadała do zera podczas podróży. Poza tym standardowy użytek, więcej spędzam przy komputerze, nie gram w żadne gry na telefonie. Wizualnie stan igła.
przerażało mnie to że przez multum defaultowych aplikacji


@Tapporauta: powiem Ci, że znam ten ból i ten napływ powiadomień od wbudowanych aplikacji których nie da się usunąć.

Powiem Ci też, że na iPhone też znalazłem wbudowane aplikacje od Apple, ale każdą jedną mogłem usunąć (!), a żeby jakaś wysłała i powiadomienie, to musiałem się najpierw na to zgodzić.

Android w wydaniach od Xiaomi i Samsunga jest dla ludzi którzy nie szanują
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 0
@marafc: ten sam problem mam, stabilność to klucz u mnie, też zastanawiam się nad wersja pro, jeśli kupię dam znać. Wydaje się że to naprawdę dobry telefon. Płakać to najwyżej będę przy 3 kwartale 2022, co tam w telefonach teraz nie wymyśla. Ale to bolączki każdego zakupionego sprzętu ( ͡° ͜ʖ ͡°)