Wpis z mikrobloga

Chce kupić telefon dla mamy bo ten który ma teraz niewyrabia z bateria i pamięcią. Moja mama woli telefony większe, z dużym ekranem, typu Iphone 8 plus.
Zastanawiałem się właśnie nad #iphone tylko nigdzie nie mogę znaleźć 8 plus nowej lub xs max. Wolałbym nie kupować androida bo z czasem lubi przymulic. Da się gdzieś znaleźć nowe starsze sztuki iphonów? Warto wziac refurba znanego także jako „zestaw premium” na allegro? #telefony #apple
  • 42
@SZVCH: Zamiast kupować takiego starocia, kup coś z dzisiejszych czasów. Realme 7/8, Poco M3 lub cała masa innych modeli.
Zresztą zapytaj na tagu #android #telefony o model do ceny która cie interesuje. Nie wiem skąd takie fałszywe przekonanie że Androidy się zacinają.

Realme 7 za około 600zł kupiłem swojej matce. W miarę spoko aparat, dużo miejsca, zero lagów, 90Hz, spory ekran. Poużywałem z tydzień i zero zastrzeżeń.
@lodowka_z_piwnicy: Przekonanie ze androidy się zacinają stad ze sam kiedyś miałem androida a po przesidce na ios dawno nie doświadczyłem żadnej przycinki, czasami jak coś muszę wyszukać na telefonie znajomych tez z androidem to od razu czuje te przycinki, ale dobrze zapytam, może teraz robią lepsze. Telefon to myśle tak do 2500 zł.
@SZVCH: nie no, nie ma co się pchać w te starsze iPhony już moim zdaniem. Ewentualnie jak masz szansę na używany ze sprawdzonego źródła (np od ziomka, który może potwierdzić, że nigdy nie był serwisowany i działa dobrze).

Jak to ma być telefon dla osoby, która nie jest jakoś specjalnie wymagająca to w tym budżecie chyba faktycznie lepiej kupić jakiegoś Androida. Raz na jakiś czas jej zrobisz reset i nie powinien
przestańcie polecać to chińskie gówno w końcu


@Piastan: Dobry stosunek ceny do jakości tak boli?

Warto wziac refurba znanego także jako „zestaw premium” na allegro?


@SZVCH: Nie warto. Tylko się natniesz.

Przekonanie ze androidy się zacinają stad ze sam kiedyś miałem androida a po przesidce na ios dawno nie doświadczyłem żadnej przycinki, czasami jak coś muszę wyszukać na telefonie znajomych tez z androidem to od razu czuje te przycinki, ale
@MarcinTrembacz: zgadza się, Samsungi nie sprzedają się w Chinach więc od 2019 przenoszą produkcje, więc jeśli nie chcesz aby Twoja Babcia wspierała Chiny to wydaj kilkaset zł więcej na telefon wyprodukowany np. w komunistycznym Wietnamie yo