Wpis z mikrobloga

Chce kupić telefon dla mamy bo ten który ma teraz niewyrabia z bateria i pamięcią. Moja mama woli telefony większe, z dużym ekranem, typu Iphone 8 plus.
Zastanawiałem się właśnie nad #iphone tylko nigdzie nie mogę znaleźć 8 plus nowej lub xs max. Wolałbym nie kupować androida bo z czasem lubi przymulic. Da się gdzieś znaleźć nowe starsze sztuki iphonów? Warto wziac refurba znanego także jako „zestaw premium” na allegro? #telefony #apple
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lodowka_z_piwnicy: gdzie najlepiej szukać używek Apple?


@sznapi: Grupy na FB pokroju iOS Polska/Apple Polska kupie zamienie etc.
Potem Allegro, oferty używek od osób prywatnych, na końcu OLX ale raczej z rejonu do którego mógłbyś podjechać, na oględziny i osobisty zakup.
Jak trafisz na sprzedawce u którego jako tako widzisz ze jest uzytkownikiem urzadzen z jablkiem, to na 95% juz mozna miec pewnosc ze cie nie o-------i i ze
  • Odpowiedz
@sznapi: Także zostaje Allegro/OLX. Ja sam iPhone 12 w świetnym stanie, jeszcze na gwarancji kupiłem za 2600. Miałem około 70km do chłopa ale finalnie dobiliśmy targu i cóż, do 2025 nie planuje go zmienić na nic innego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kwestia farta i szukania, grunt to nie spieszyć się i ostrożnie dobierać oferty.
  • Odpowiedz
wysyłka? Czy tam podjechales?


@sznapi: Podjechałem, w takich sytuacjach odbiór osobisty u kogoś w mieszkaniu to totalna podstawa. Grunt to dobijać targu na spokojnie, bez pośpiechu (nie jak w 2016 gdzie gość chciał mi sprzedać iPhone 7 Plus pod sklepem XD). Wbiłem do mieszkania, posiedzieliśmy łącznie dwie godziny rozmawiając o wszystkim (gość przerzucał jeszcze zdjęcia), pooglądałem, zapłaciłem, podziękowaliśmy sobie i poszedłem :D
Już sam fakt że gość wygląda na typowego Apple usera, tylko zwiększyło mi pewność że raczej gówna mi gość nie sprzeda. Apple Watch na ręku, iPad w kuchni i ogólna wiedza która wyniknęła z rozmowy tylko mnie podbudowała.

Przed samym przyjazdem do sprzedającego, warto zorientować się (zapytać/zadzwonić) czy sprzedający posiada dowód zakupu. Jeśli tak, to śmiało wchodzić w to imho. Jeśli nie - lepiej trzymać się
  • Odpowiedz
@lodowka_z_piwnicy: Ok, dzięki. Jakbyś mógł jeszcze opisać jak to powinno wyglądać z wylogowaniem ICloud? Tzn. jak się upewnić ze telefon został odłączony w 100% od konta.

Sa jeszcze jakieś grupy Fb które możesz polecić?
  • Odpowiedz
masz może wyrobiona jakaś opinie o 12mini?


@sznapi: Bardzo przyjemnie leży w dłoni ale bałbym się o baterię.
Swego czasu stałem właśnie przed wyborem 12 vs. 12 Mini. Obie "zmacałem" w sklepie żeby wiedzieć na czym stoję.
Finalnie wybór padł na dwunastkę bo 6.1" to mimo wszystko idealny rozmiar. Świetnie lezy w dłoni, nie jest za mały ani za wielki (a wciąż mniejszy od starego telefonu czyli 7 Plus który
  • Odpowiedz
I jeżeli tam jest wylogowane to wszystko Ok? Bo można jeszcze się zalogować przez stronę i nadal będzie podłączony?


@sznapi: Raczej ta. Najlepiej na miejscu u sprzedającego już się zalogować na swoje Apple ID i wtedy problem z bani.
  • Odpowiedz
A jak to wyglada jeżeli telefon był brany na abonament? Przy nie płaceniu rat może zostać zablokowany przez operatora?


@sznapi: Tak. Dlatego unika się kupowania telefonów na raty/od operatorów (stąd potrzebny jest dowód zakupu dla pewności). Wyjątkiem są jakieś Androidy, na których można bądź co bądź zmienić/spoofować pewne dane przez które blokada nie dotrze (co też ma swoje ograniczenia).
  • Odpowiedz