Wpis z mikrobloga

@zzyciemsiepojednaj: najpierw autostrady ( ͡º ͜ʖ͡º) Wystarczy już prognoza na 0/-1 w nocy i sypią tyle soli na autostradę, że aż chrupie pod kołami.

W Holandii jest w każdej gminie "plan", które drogi są najpierw odśnieżane i solone, można to sprawdzić na stronie każdej gminy.
  • Odpowiedz
@Hrjk: Wczoraj jechałem sobie późnym wieczorem autem przez zaśnieżony Wrocław i właśnie widziałem odśnieżanie (a raczej spychanie błota pośniegowego) na DDR. Pierwszy raz widziałem odśnieżanie DDR w dniu w którym nastąpiły opady śniegu. Pomyslałem ze w końcu cywilizacja pojawiła sie w mieście ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Hrjk: Ludzie często zarzucają ścieżkom rowerowym to, że w zimę nikt nie będzie z nich korzystać. No a jak ludzie mają to robić, skoro najczęściej nikt ich nie odśnieża?
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@TheJaster no właśnie dzisiaj byłem zaskoczony ilu rowerzystów mijałem. Myślałem że będę miał prywatny tor do jazdy, a tu na światłach zawsze ktoś stal ze mną. Także na plus.

@MajoZZ bardzka, armii krajowej, buforowa. Wszystko ładnie odśnieżone.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@dominowiak: Oczywiście w Finlandii, Holandii, Belgii (itd.) ludzie nie mają z tym problemu - wywalone, niech każdy sobie dojeżdża tak jak chce.

Tymczasem w Polsce gdy powiesz komuś, że jeździsz rowerem w zimę, to usłyszysz odpowiedź że jesteś powalony.
  • Odpowiedz
Tymczasem w Polsce gdy powiesz komuś, że jeździsz rowerem w zimę, to usłyszysz odpowiedź że jesteś powalony.


@TheJaster: Kiedyś spotkałem się u dość bliskiej osoby z taką opinią (jeździłem do pracy rowerem cały rok), że w zimie przecież nie jeździ się na rowerze.
Pociągnąłem temat, zapytałem dlaczego. "No bo nie, bo jest zimno". No ale przecież na piechotę się chodzi, mimo, że jest zimno. Czym różni się chodzenie na piechotę od
  • Odpowiedz