Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki, stoję u progu mojego najpoważniejszego zadania przy tworzeniu strony filmowej opartej na wordpressie, nad która pracuję już naprawdę długo... Muszę stworzyć możliwość zakładania kont użytkowników, którzy po zalogowaniu będą mogli:

- dodawać komentarze i przyznawać innym użytkownikom za nie plusy

- dostawać powiadomienia jeśli ktoś zwróci się do nich w komentarzy (chcę stworzyć coś w stylu @użytkownik - jak na wykopie, czy twitterze)

- obserwować tagi i otrzymywać powiadomienia jeśli na stronie pojawi się artykuł je zawierający

+ (w przyszłości) korzystać z czegoś podobnego do mikrobloga i zaznaczać, które filmy już widział, co oczywiście będzie zapisywane

PS nie chcę korzystać z wordpressowego okna logowania i rejestracji tylko stworzyć własne

Czy stworzenie w wordpressie takich funkcji jest w ogóle możliwe (najprawdopodobniej tak, oby...)? Jak się do tego zabrać? Wykorzystać jakieś gotowe wtyczki - może osobno do kont użytkowników, a osobno do komentarzy i powiadomień? Kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać i będę bardzo wdzięczny jeśli naprowadzicie mnie jakoś i powiecie od czego zacząć:) #wordpress #webdev #webdesign #php
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GoonSquad: nic nie integrowałem z wordpressem ale jest to jakieś wyjście. Skorzystać z gotowych rozwiązań wordpressa + dodać swoje funkcje. Mówi się, że wszystko da się postawić na wordpressie :D
  • Odpowiedz
ja na razie byłem przeciwny wtyczką i ich na tyle unikałem, że mam tylko jedną na stronie zainstalowaną:P ale za to kompletnie nie wiem jak się zabrać


@GoonSquad: to po co korzystasz z wordpressa? Po to się używa CMS/Frameworka, żeby nie wynajdywać koła na nowo, a Ty to właśnie robisz.
  • Odpowiedz
@mrwrotek: nie do końca bo szukałem prostych kodów, które mogę wrzucić do swojego kodu:P Korzystam z wordpressa bo dzięki temu mam dynamiczną stronę, której nie umiałbym stworzyć samemu od podstaw
  • Odpowiedz
@FarmazonowyMsciciel: @GoonSquad: #tylkodrupal

Pewnie by się dało, ale jeżeli nic się nie zmieniło to będziesz musiał modyfikować core wordpressa i pliki innych pluginów, w którym jest połączenie htmla, php i mysqla przez co powstanie jeszcze większa kupa -.-

Ponieważ Drupal jest udanym połączeniem frameworka z CMSem jak się raz poznasz jego podstawy to później już nic nie stoi przed Tobą problemem, jedyne co to masa przekleństw
  • Odpowiedz
@GoonSquad: A czasem wordpress nei ma już w sobie obsługi usera? wiaodmo, że admin się loguje, ale chyba można normlanei włączyć rejestrację itd. Przecież normlanie na setkach pressel pages pod SEO można na wordpresie sobie założyć konto i postować.
  • Odpowiedz
@GoonSquad obserwuję Twoje wpisy i precyzuj. Pracujemy, tworzymy, budujemy ;-). Całe mikro Ci pomaga :P

Jednak, nie będąc ironiczny, patrzę na Twoje samozaparcie i jestem pełen podziwu. Nie jesteś, jak sam piszesz programistom, ale chcesz coś stworzyć. Nie wiem jak stoisz z czasem, ale Twój zapał pozwoli Ci samemu ogarnąć temat. Mniej na mikro, więcej w kodzie. Spróbuj.
  • Odpowiedz
@GoonSquad: wordpress manual -> pisanie pluginów.

wg mnie lepiej zostać przy logowaniu użytkowników, po prostu nadać odpowiednie uprawnienia. Z tego co pamiętam to jest chyba, aż 10 leveli, więc pewnie coś znajdziesz. Plus taki, że masz już napisane logowanie, przypominanie hasła, walidacje formularzy itp. O uprawnieniach czytaj w manualu.

W pluginach masz coś takiego jak hooki, czyli kod wywoływany w danym momencie (pewnie może to być np w momencie dodawania komentarza, więc system powiadomień nie powinien być
  • Odpowiedz
@progreso: dziękuję bardzo za miłe słowa! Bardzo motywujące:) stron chcę wrzucić do sieci na początku grudnia i muszę robić wszystko żeby zdarzyć.

@kowad: dziękuje! Właśnie o takie naprowadzenie mi chodziło, błądziłem po omacku wokół tego problemu szczerze mówiąc
  • Odpowiedz