Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@genocidegeneral: Kurcze nie wiem...wydaje mi się, że jeśli jest sprawcą (był pijany) to wtedy ubezpieczyciel wypłaca ludziom a z postępowania cywilnego ściąga z prywatnych pieniędzy od osoby, która dokonała takiego karambolu. Nie wiem jak wygląda sprawa więzienia, miał powyżej limitu, co uznaje się wg prawa za przestępstwo. Ale chętnie posłucham bardziej doświadczonych.
#pytanie #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #prawojazdy #prawo #motoryzacja
@Burza92: No typ do wora wiadomo, ale mi chodzi o bardziej o to jak wygląda sprawa z naprawieniem szkód, przecież ten samochód z końcówki to prawie 360 stopni zrobił, a ludzie potrzebują samochodów żeby do pracy dojeżdżać czy coś, ciekawi mnie to, czy dostają pieniądze w jakimś sensownym terminie czy muszą wojować z ubezpieczycielem.

Jeśli padnie odpowiedź to prosiłbym o zawołanie :)
@genocidegeneral: Zastępczy z OC + naprawianie szkód (chociaż tutaj dużo całek będzie). OC mu nie zadziała bo nawalony, więc enjoy regres na dużo, dużo tysięcy ( ͡º ͜ʖ͡º) Ubezpieczyciel/UFG płaci a później ściąga od niego.
Do tego ofc wyrok za spowodowanie wypadku pod wpływem.
Furę miał #!$%@?ą więc będzie miał z czego płacić, chociaż moim zdaniem typ już jest dobrze pozamatany.