Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#wedkarstwo

Hej, potrzebuję plecionki do wędki 0,5-4g (bardziej realnie to do 6g z tego co widzę) na okonie i białoryb. Łowić będę na różne paprochy i imitacje robali na czeburaszkach 1-3g.
Nie chcę wydać dużo, bo ta plecionka i tak na Odrze będzie mi szybko schodzić.
Czy Sunlime Siglon X4 PE 0.4 będzie OK? PE 0.3 niby kusi, 5 vs 6 funtów wytrzymałości, ale chyba dobrze mieć choć minimalny zapas mocy? Jak to widzicie? Naczytałem się o plecionkach YGK i opinie są mieszane, ten Sunline wydaje się sensownym kompromisem. Czy jednak iść na całość i brać 0.3?
  • 24
Nie chcę wydać dużo, bo ta plecionka i tak na Odrze będzie mi szybko schodzić.


@Pantokrator: i tu się powinieneś zastanowić, czy to hobby ma w ogóle sens. Ta plecionka nie zniknie w miesiąc ani w rok. I przelicz sobie razy milion, bo tylu jest wędkarzy.
@ameneos: Masz wędkę za 5000zł? To się zastanów, czy to hobby w ogóle ma sens!

Nie chcę dużo wydawać i tyle, a ludzie łowiący na podobne zestawy zgłaszają spore straty w drogich sznurkach, więc może nie warto przepłacać.
Gosciu... to ma byc zabawa, nie musi kosztowac miliona monet


@Exymus: lol nawet nie zrozumiałeś. Podpowiem, chodzi o zanieczyszczenie środowiska. A ponoć podejście wędkarzy, zwłaszcza młodych, się zmienia.

@pantokrator czyli serio o tym w ogóle nie myślałeś.
@ameneos: A weź spieprzaj. #czarnolisto
I jeśli przez zostawiasz rozumiemy "zabierasz" i przez "tony syfu (swojego" rozumiemy "kilogramy cudzych śmieci", to tak, owszem, bo staram się sprzątać stanowisko i okolice.
Poza tym, nie rozumiem, czemu akurat ja miałbym tracić więcej przynęt od innych, ale spoko :D

@Exymus: Nie wiem, o co temu dzbanowi chodzi.