Wpis z mikrobloga

Mireczki używające #smarwatch, mam pytanie - jak działają w Waszych zegarkach tryby oszczędzania baterii? Trzeba wzbudzać po prostu tarczę żeby coś było widać, tak jak w opaskach najczęściej?

Planuję kupić sobie zegarek, oczywiście jak skonstruowałem listę przydatnych funkcji i wymagań, to okazało się że taki zegarek nie istnieje xD (ew istnieje, ale kosztuje miliony monet, a aż tak mi nie zależy). Nawet jak już coś znajduję, to się rozbijam o słabiutkie baterie - nie ma opcji żebym kupił zegarek do ładowania co 2 dni, to jest dla mnie głupota kompletna. Takie minimum przyzwoitości dla mnie to jest tydzień bez intensywnego użytkowania typu trening etc. Czyli godzina, odbieranie powiadomień, pomiar funkcji życiowych. Czy w trybach oszczędzania energii w Waszych zegarkach to wszystko jest włączone? Jak nie, to sobie lepiej już chyba opaskę za 200 ziko wezmę i nie będę kombinować.

Ogólnie rozkminiam:
1. #suunto 7: chodzę po górach, funkcje wgrania mapy do telefonu są mega przydatne. Użyję tego co prawda 8-10 razy do roku, ale będę się jarał. Do tego ma pełnie funkcji smartwacha, w tym płatności zbliżeniowe, co już dla mnie przy zegarku za 1000zł jest trochę wymaganą opcją. No ale bateria w trybie podstawowym to jest max 30-40H - pytanie jak może działać tryb stamina?
2. #samsung Galaxy Watch 4 - w zasadzie j.w. mniej sportowy, ale trochę bardziej dopracowany pod kątem codziennego użytkowania
3. #huawei Watch GT 2/3 - niby wszystko spoko, bateria niby do 14 dni, ale z kolei nie ma płatności zbliżeniowych, co już jest jakimś nieporozumieniem dla mnie w zegarku w tym budżecie
4. #xiaomi Mi Watch - najtańsza opcja, ma wszystko co powyżej, też nie ma płatności zbliżeniowych, ale poza tym niewiele mu dolega, a wobec tego że te bardziej spasione mają jakieś gówniane baterie to chyba pójdę w opcję budżetową

Ktoś się wypowie? Ma ktoś któryś z zegarków? Jak to jest z wydajnością baterii, trybami oszczędzania etc? Bo całkiem poważnie się zastanawiam czy to w ogóle jest opcja dla mnie.

#android #zegarki #elektronika
Iudex - Mireczki używające #smarwatch, mam pytanie - jak działają w Waszych zegarkach...

źródło: comment_1638037824N5SEGFUjVRDyunAWgvEGaC.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
Suunto


@hqvkamil: No jak zobaczyłem że są na BF po 1000zł, to się podnieciłem, ale potem się wystraszyłem tej baterii i teraz nie wiem co robić. Jak mam ładować co dwa dni, to będzie leżał w szufladzie, wolę nie kupować wcale.
  • Odpowiedz
@Iudex nie wiem jak reszta ale Samsung max 2 dni na ładowaniu (mam 3 ale 4 trzyma tak samo) a jak włączysz tryb oszczędzania to Ci noc mierzyć nie będzie . Więc 2 dni na ladowaniu
  • Odpowiedz
Ja mam od premiery i jak na razie nie zmieniłbym na nic innego. No ale to zależy, każdy ma swoje preferencje.


@hqvkamil: A odpowiedz na jakieś moje pytanie? :)

nie wiem jak reszta ale Samsung max 2 dni na ładowaniu (mam 3 ale 4 trzyma tak samo) a jak włączysz tryb oszczędzania to Ci noc mierzyć nie będzie


@czuczer: No to dupa, strata kasy dla mnie, już wolę kupić opaskę
  • Odpowiedz
@Iudex: jak ma trzymać tydzień-dwa to jedynie opaska

Zależy czego potrzebujesz, ale mnie mało w tym momencie rzeczy przekonuje do zmiany mibanda na smartwatcha. Powiadomienia z telefonu mam, sterowanie spotify mam, budzik, pogoda, wszystkie pomiary (krok, tętno, kalorie, stres, sen), mierzenie tras, awaryjnie nawet jako latarka może działać ( )
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Chekatomba Nie potrzebuję zegarka wyczynowego, zależy mi w pierwszej kolejności na pomiarach dobowych, powiązaniu z telefonem i ew płatnościach i funkcjach trekkingowych. Jak gdzieś znajdę wszystko, to petarda (ale to tak bardziej 3k kosztuje), a jak nie to z czegoś muszę rezygnować i wybierać.
  • Odpowiedz
@Iudex: Poprzedniego fenixa plus sobie kup. Baterie ma na kilkanaście dni przy kilku godzinach treningu tygodniowo. Ma muze, ma garmin pay, pomiar tętna z górnej półki, nawigację z mapami tez ma, kroki, kcal, pikawa przez cała dobę, analiza snu, pokonane wzniesienia, wysokościomierz.
Ja swojego w marcu zeszłego roku kupowałem po ok. 1450 z amazona niemieckiego. Ma chyba wszystko z listy koszt pewnie koło tysiaka i w przeciwieństwie do smartwatcha zapominasz gdzie
  • Odpowiedz
@Iudex: A jak nie fenix a dalej zegarek sportowy to suunto 9. Bateria na miesiąc bez treningów, imo ładniejszy od fenixa, tylko nie ma płatności zbliżeniowej. 7 to śmiech na sali. Jak pójdziesz na dłuższy spacer po górach to jest szansa ze bateria padnie
  • Odpowiedz
@Iudex: a nie myślałeś o Garminie? Ja właśnie zakupiłem na BF za ~1200 Venu 2 i ma te wszystkie funkcje o których mówisz, a bateria trzyma ~6 dni.
  • Odpowiedz