Wpis z mikrobloga

Jak najprościej zainstalować Linux Mint na pendrive aby korzystać z niego na dwóch komputerach? Czy jest to dobre rozwiązanie? Znalazłem taki poradnik: https://www.fosslinux.com/41285/install-complete-linux-mint-on-a-usb-drive.htm ale nie mam dwóch pendrive'ów ani napędu dvd. Normalnie używam Windowsa i mam zapchane dyski, nie chciałbym niczego na nich zapisywać. Od razu mówię, że nie miałem do czynienia z linuxem.
#linux #komputery #systemyoperacyjne
  • 6
@Kutalongest: Jeśli nie musisz instalować, to po prostu odpalaj sobie sobie Minta z USB jako LIVE i tak pracuj. Jedyne, to niczego nie zapiszesz, żadnych ustawień czy zmian. Ściągnij sobie .iso Minta, zapisz na USB i masz LIVE system. Po odpaleniu LIVE systemu możesz na nim pracować na dowolnym kompie, do którego włożysz USB.
@maybe: @Kryspin013: dzięki, działa. Ale jednak nie polecam, system jest wolny jak dziesięcioletni laptop cioci Jadzi. A pendrive jest w miarę szybki, chociaż może port usb (niby 3.0) działa gorzej. Będę kiedyś musiał spróbować normalnej instalacji. A szkoda, bo na pewno byłoby wygodnie mieć jeden system z jednymi plikami na dwóch komputerach .
dzięki, działa. Ale jednak nie polecam, system jest wolny jak dziesięcioletni laptop cioci Jadzi. A pendrive jest w miarę szybki, chociaż może port usb (niby 3.0) działa gorzej. Będę kiedyś musiał spróbować normalnej instalacji. A szkoda, bo na pewno byłoby wygodnie mieć jeden system z jednymi plikami na dwóch komputerach .


@Kutalongest: bo w zasadzie to się odbywa przez squashfs czy jakąś inną warstwę. Możesz w teorii zainstalować minta na pendrive