Wpis z mikrobloga

Dla wszystkich, którzy uważają kupno karbonowego roweru na ali za świetny pomysł.


@Ogau: Cokolwiek orientujesz się w tym temacie czy po prostu komuś zazdrościsz? xD
po prostu komuś zazdrościsz? xD


@4x80: tak, zazdroszczę, że ktoś wydał mniej na karbon w Chinach, niż ja na aluminium w Polsce. Po prostu nie mogę przez to spać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Cokolwiek orientujesz się w tym temacie


Wiem jakie koszty generuje kontrola jakości, jakich drogich sprzętów mogą wymagać metody nieniszczące badań kompozytów polimerowych i tak się składa, że mam wykształcenie w temacie kompozytów polimerowych, a
zależy od jakiego chinola bierzesz, masz chiński carbon i tani chiński carbon Xd


@Qardius: albo masz chiński karbon, który z reguły wychodzi dobrze, ale raz na kilka tysięcy nie, a kontrola jakości nie istnieje i zaczynasz grę w totolotka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po prostu nie mogę przez to spać


@Ogau: No właśnie to pokazałeś swoim wpisem, a o ich kontroli technicznej nie masz bladego pojęcia bo niby skąd. Coś ci podpowiem, mnóstwo znanych producentów jedzie na ramach open mould. xD
4x80 - > Po prostu nie mogę przez to spać

@Ogau: No właśnie to pokazałeś swoim wpi...
@4x80: chłopie, to tylko ciekawostka. Kupiłeś chińską ramę to na niej jeździ. Niech służy. Po prostu warto znać zagrożenia i tyle. Zluzuj gumę w majtkach, bo najpierw przysrałeś się do wiedzy merytorycznej, a jak się nie udało to do wiedzy o producentach rowerów. Po co? To tylko filmik w internecie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

BTW jak masz na zbyciu złamany chiński carbon to mogę go zbadać na
Wiem jakie koszty generuje kontrola jakości


@Ogau: to pochwal się który producent przeprowadza porządną kontrolę jakości, albo w ogóle znajdź jakiekolwiek info, bo na razie z tego co wszystkim wiadomo, wielkie marki rowerowe mają #!$%@? i QC/QA jest po stronie chińskiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@damian_co_dalej: nie wygląda to dobrze, ale zamiast macania ramy palcem wolałbym zobaczyć jakieś testy wytrzymałościowe. Sztywny kompozyt polimerowy to nic dobrego, bo wraz ze wzrostem sztywności rośnie jego kruchość. Wbrew pozorom taka rama może wytrzymać więcej, niż sztywna, ale mimo wszystko wydaje się, że taka plastyczność to za dużo. Rama z filmiku, który wrzuciłem pękła najprawdopodobniej dlatego, że była zbyt sztywna.

Żeby było jasne - ja nie twierdzę, że ramy sprzedawane
@Ogau: to nie jest tak, że wierzymy w wysoką jakość produktów z Chin.
To jest tak, że nie wierzymy, że wysoka cena produktów znanych marek cokolwiek gwarantuje.
Nie ma dużej firmy, która byłaby zarządzana w jakikolwiek inny sposób niż przez matematykę.
Jeśli opłaca się czasem puścić wtopę na rynek, to będą wpuszczane wtopy na rynek.
Pytanie jest raczej, czy dla zwyklaka-polaka-konsumenta różnica w cenie pomiędzy produktem z Chin, a produktem ze
wysoka cena produktów znanych marek cokolwiek gwarantuje


@wykopyrek: w tym przypadku gwarantowałaby odszkodowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

kupuje wystarczająco dużo zmniejszenia ryzyka straty produktu (już nie licząc zdrowia).


@wykopyrek: no ja jestem dziwny i przejmuję się swoim zdrowiem, dlatego jeżdżę na europejskim amelinium, a nie chińskim karbonie (na europejski mnie nie stać ( ͡° ʖ̯ ͡°))
w tym przypadku gwarantowałaby odszkodowanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Tak szczerze, to wierzysz w odszkodowanie bez procesu i wynajmowania własnych biegłych?

no ja jestem dziwny i przejmuję się swoim zdrowiem, dlatego jeżdżę na europejskim amelinium, a nie chińskim karbonie (na europejski mnie nie stać ( ͡° ʖ̯ ͡°))


@Ogau: z wiekiem i doświadczeniem nauczyłem się akceptować nieuniknione. Też jeżdżę na alu, ale akurat
chłopie, to tylko ciekawostka.


@Ogau: Nie kolego, żeby merytorycznie się wypowiedzieć w tym temacie potrzeba danych porównawczych ram kupionych w sklepach i u Azjatów z podobnych półek cenowych, a ty nie posiadasz takich informacji i twierdzę, że opierasz się na badaniach Instytutu Danych z Dupy.

Ty nawet nie masz wiedzy jak ramy z karbonu do rowerów są robione. Piszę to jako ekspert od RTM (resin transfer moulding oraz hand lay up).
Ty nawet nie masz wiedzy jak ramy z karbonu do rowerów są robione.


@4x80: otóż wiem. Nie będę się z tobą kłócił, bo szkoda mi soboty na to. Jeździj na swoim chinarello i niech ci służy. Przepraszam, że uraziłem twój rower ( ͡° ͜ʖ ͡°)

żeby merytorycznie się wypowiedzieć w tym temacie potrzeba danych porównawczych ram kupionych w sklepach i u Azjatów


No to przecież pytałem czy
otóż wiem.


Przecież wrzuciłem hasło open mould co jest clue tego tematu i nie ogarniasz. Ale bazując na jakimś randomowym filmiku co nie wiadomo co jest grane i wrzucany jest od kilku lat co kilka tygodni na wykop.pl i budowaniu na nim swojej wiedzy zaprzecza rozsądnej dyskusji.

Mam trzy rowery szosowe, karbonowy, stalowy i aluminiowy znanych producentów do tego mój syn ma bardzo lekką amerykańską aluminiową szosówkę więc muszę cię zawieść, nie
@Ogau: Ja mam z chin #flyxii jakieś pół roku czy więcej. Ale nie kupiłem pierwszej lepszej tylko poczytałem trochę co wziąć. Nie interesowały mnie kolory, napisy, s-worksy inne bzdety. Sporo po #!$%@? tym jeździłem, żeby zobaczyć czy nic nie pęknie ;) I nadal wszystko trzyma się elegancko. Nie oszczędzam jej.
Jak dla mnie FLYXII jest ok.
Co ciekawe ta sama rama jest używana w Kross Esker 7.0.
Pobierz pstrokatasroka - @Ogau: Ja mam z chin #flyxii jakieś pół roku czy więcej. Ale nie kup...
źródło: comment_16380218049TjKahKkPX09B48caNT62v.jpg