Wpis z mikrobloga

@Gaidemski: najnormalniej w swiecie - nie patrz ile bys mial 'gdybym poczekal albo gdybym sprzedal wczesniej', tylko porownuj do wkladu jaki miales w aktywo.

Jak pisalem mirkowi wczesniej - wyciagnalem pieciocyfrowy zysk w tym tygodniu a gdybym poczekal 24h to mialbym 3x tyle. Moze za miesiac sie okaze ze 10x tyle - trudno, wazne ze zwrot z inwestycji jest bardzo duzy i swoim 'duzym plusem' wyprzedzasz wiekszosc rynku.

Trafienie idealnie w
Po prostu latwo w cos się wkręcam i nie moge odpuscic, juz taki jestem


@Gaidemski: normalne zjawisko. Musisz sobie zalozyc progi wyjscia i wyrobic dyscypline, trzymac sie progow.
Szansa, ze z takim podejsciem (tj trafiania idealnie w ATH i dolki) zarobisz na np. mieszkanie jest bardzo mala. Nie nierealna, ale bardzo mala.

Zakladajac sobie progi wyjscia z inwestycji i trzymajac sie progow - znacznie wydluzasz moment gdy na to mieszkanie sobie
jak grasz? Analiza techniczna?


@RozowaWkolorachTeczy: nie znam sie na AT. Tzn. umiem sie odnalezc w wykresie i powiedziec co sie wydarzylo w przeszlosci, ale nie przewidze przyszlosci i sie nawet nie oszukuje, ze wiem co sie stanie.

udalo mi sie dobrac odpowiednie aktywa w odpowiednim czasie na podstawie analizy fundamentalnej i po prostu zrealizowalem zyski w tym tygodniu.
BTC + mid cap alty + shit coiny. Cos tam nadal trzymam.
czy ma sens po prostu holdowac krypto?


@Gaidemski: Wiem, ze glupia odpowiedz, ale zalezy.

Zalezy od momentu kupna i okresu holdowania. Kazdy kto holduje np. BTC albo ETH od przynajmniej poczatku tego roku to ma fajne zyski. Co dopiero poprzednie lata..

Ale jakbys kupil BTC na wiosennym ATH i trzymal dzis - to wychodzisz mniej wiecej na zero. Ale zerknij na wycene BTC na poczatku 2020 :)

Dlatego trzeba sie trzymac
@Gaidemski: ja guru nie jestem, ba, znam tysiace osob co sie znaja lepiej ode mnie, w tym pewnie kilkadziesiat/kilkaset na wykopie.

Staram sie mowic na podstawie bledow ktore robilem. Pierwszy fajny zysk w wysokosci ok 20k PLN przeszedl mi kolo nosa, bo mi sie wlaczyla tzw. cebula i czekalem na wiecej.

Ostatecznie wyjalem 5k przy wkladzie 2k w tamtej inwestycji.